Menü Kapat

ana-kucagi-bebek-arabasi-tulum-bebek-battaniyesi

FISTIKLI ÖRNEKLİ BEBEKLERE TULUM BATTANİYE YAPIMIBebekleri saran sarmalayan Puset ve Bebek Arabasında da Sıcak Tutan,Uyurken Uygu Tulumu Ana Kucağı Bebek Battaniyesi Tarifini Bebekler için Annelerine önerim.

Önü Düğmeli Örgü Tulum Battaniye modelinin bir kaç değişik model ile farklı renkler ve iplikler ile yapılan modelleri de fikir amaçlı paylaştım.

Önü düğmeli olan Bebek Battaniyesinin altına kurdele geçirilmiş.Bu Şekilde bebeği içine yerleştirdiğiniz zaman ayakları da üşümez.

tulum-seklinde-bereli-bebek-battaniye
tulum-seklinde-bereli-bebek-battaniye

Aynı büyük kare bir Bebek Battaniyesi gibi yapılıyor.Ancak bu modelde Başına gelen yerde lastik modeli  ile örnek bölünüyor.Önünü kapatma için 1 tarafına düğme diğer tarafına ilik evi açılıyor.

Son olarak Kurdele ile ayak ucu kapatılan Tulum Bebek Battaniye modelini Açık norma battaniye olarak ta kullanabilirsiniz.

erkek-bebek-tulum-battaniye-sapkali
erkek-bebek-tulum-battaniye-sapkali

Tığ işinde iyi olanlar aynı Battaniye modelini çok rahat Tığ ile istediği örnek ile yapabilirler.  133 ilmek ile başlandıktan sonra 3 sıra haraşo yapılır ve örneğe geçilir.

Nako Vizyon ip kullanılan Bebek Battaniyesi Uyku ve gezme Tulumu için 3,5-4 yumak hazır edilmesi gerekiyor. 4 numara Şiş. Battaniye Tarifi için El İşi Örgülerim kanalına çok teşekkürler.

sis-orgu-bebek-tulumu-puset-battaniyesi
sis-orgu-bebek-tulumu-puset-battaniyesi

Ana Kucağı ve Bebek Arabası Battaniye modeli haraşo ile başladığı gibi her iki yan taraflarına da 7-8 diş haraşo yapılıyor.Burayı örnekli de yapabilirsiniz ama unutmayın Düğme ve İlik evleri buralara yapılıyor

Yeterli uzunlukta yaptıktan sonra 2 kalan ilmekleri 10 cm uzunluğun da 2 ters 2 düz lastik modeli yapacaksınız.Burası bebeğin başına gelen kıvırdığımız yer oluyor.

ucu-sakalli-iple-bebek-tulum-battaniye
ucu-sakalli-iple-bebek-tulum-battaniye

Dikkat ettiyseniz Bebeğin başına gelen lastik örnekli bölüm de kenarlara Pirinç örgü kalan yerleri lastik modeli yapanlar da olmuş.Sakallı ip fikri en çok hoşuma gideni oldu.Aynı örnek ile tepesinden kurdele ile büzülen Bebek Beresi yapabilirsiniz. Tüm Resimler Netten Alıntı resimlerdir.Bana veya Youtube kanalına ait değiller.

3 Comments

  1. Geri bildirim: İKİ YANI DÜĞMELİ KAPÜŞONLU BEBEKLERE UYKU TULUMU BATTANİYE YAPIMI | Nazarca.com

  2. Geri bildirim: YELPAZE MOTİFLİ ŞİŞ ÖRGÜDEN BEBEK BATTANİYESİ TAM YAPILIŞI | Nazarca.com

  3. Geri bildirim: ÖRGÜDEN BURGULU SAÇAK SÜS ÖRGÜSÜ NASIL YAPILIR | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir