Örgü Modelleri ÖRGÜDEN BURGULU SAÇAK SÜS ÖRGÜSÜ NASIL YAPILIR

ÖRGÜDEN BURGULU SAÇAK SÜS ÖRGÜSÜ NASIL YAPILIR

600
orgu-sus-sacakli-burgular-tigla
orgu-sus-sacakli-burgular-tigla

Örgü Tığ işi Kurtçuk Burgu modeli bu şekilde Kalın Örgü ipi ile yapıldığı kadar Dantel ipinden Havlulara da yapılıyor.Tarifi izledikten sonra nereler de değerlendirebiliriz daha çok fikir sahibi olabilirsiniz.

Biliyorum kullanıldığına çok çılgınca gelecek ama ben bu örneği Bebek Battaniyesinin üzerine Renk,renk yapanları da gördüm.İşin ilginç tarafı Battaniye şahane görünüyordu.

Önce bir Beyin Fırtınası yapalım bakalım nerelere nasıl süsler yapılır? Örgü Tığ işi Burguları en çok Çocuk Bere,Şapka modellerinin tepesine 2-3 tane renk,renk yapıp dikiyorlar.

burgu-kurtcuk-orgu-yapilisi
burgu-kurtcuk-orgu-yapilisi

Tığ ve Şiş ile örülen Örgüden Örtüler de Saçak olarak Püsküller yerine Kurtçuk Burgular ile daha Görkemli ve göz alıcı Modeller uygulanıyor.

Bebek ve Çocuk Örgülerine Eteklere,Elbiselere hatta Yeleklerin uçlarına Saçaklı Burgulu Püsküller de şirin oluyor.Bunun için 1 sıra trabzan ya da sık iğne üzerine Burguları uygulamak yeterli.

tigla-ince-uzun-burgu-yapimi
tigla-ince-uzun-burgu-yapimi

Gözünüz de Hep kalın büyük Burgular geliyor ama ince ipler ile Şal Kenarlarına Klasik Püsküller yerine Burgular nasıl olur?Atkıların uçlarına da şık olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz