Hobi Fimo Hamuru FİMO HAMURUNDAN ORKİDE ŞEKLİNDE KÜPE YAPILIŞI

FİMO HAMURUNDAN ORKİDE ŞEKLİNDE KÜPE YAPILIŞI

594
fimodan-orkide-cicekli-kupe-yapilisi

Fimo Hamuru İle Çiçekli Küpe

Fimo hamuru ile neler yapılır? paylaşımlarımı takip eden okuyucularım için bir süredir yeni bir şeyler eklemediğimi fark ettim. Her zamanki gibi resimli anlatımlı güzel bir şey paylaşmak isterken bayanların çok beğeneceği Orkide Çiçekten Küpe Fimo çalışmasını sizlere sunmaya karar verdim.

Fimo Kategorimizi takip eden ve Fimo hamuru ile ilgilenen okuyucularım Fimo hamuru Nedir tüm bilgilere sahipler. Fakat Fimo yani diğer adıyla Polimer Kil nedir birazcık bahsedeyim yinede.

Fimo Hamuru Nedir

Fimo hamuru Kırtasiye,Oyuncakçılar ve Hobi dükkanlarında satılan bir çeşit pişirilen hobi hamurudur. Polimer kil olarakta bilinen Fimoda hiç bir Kimyasal bileşen yoktur içinde plastik bulunan fimo pişirildiği zaman sert ve dayanıklı bir hale gelir.

Fimo’dan Orkide çiçek şeklinde Küpe nasıl yapılır?

Öncelikle Fimo çalışmalarına yeni başlayanlar tam olarak Fimo ile neler nasıl yapılır püf noktalarını öğrenmeden böyle zor gelebilecek çalışmalara başlamamalılar. Fimo el yapımı biblolar,süsler,çiçekler vs yapmaya başlayabilirler. Kendinizi geliştirdikçe daha zor çalışmalar yapabilirsiniz.

Fimo takılar hepinizin bildiği ısırarak kontrol ettiğinizde boncuk izlenimi veren şeydir. Biraz karışık oldu fakat çalışmaları takip ettiğinizde daha yakından tanıyacaksınız bu her şekle rahatlıkla giren hamuru.

Öncelikle pembe ve Beyaz Fimo Classic hamur alınız. (Classic yumuşak ve kullanışlı olur), Küpe aparatları, Toplu İğne,Fimo şekillendirmek için keskin kenarlı aletler.

fimodan-orkide-cicekli-kupe-yapilisi
fimodan-orkide-cicekli-kupe-yapilisi

fimodan-orkide-cicekli-kupe-yapilisi-1
Yeni başlayanlar için fimo ile nasıl renk geçişleri yapılır anlatmak çok zor. Detaylar için Fimo bölümüne bakınız.
fimodan-orkide-cicekli-kupe-yapilisi-2
Toplu iğne Orkide için iskeleti oluşturuyor.

fimodan-orkide-cicekli-kupe-yapilisi
fimodan-orkide-cicekli-kupe-yapilisi

Fırın tepsisine alimünyum folyo ya da yağlı kağıt serdikten sonra 110 derece sıcaklıkta 20 dakika pişiriniz. Yaptığınız fimo çalışmaları mat görünüyorsa pişip iyice soğuduktan sonra  kil verniği ya da tırnak cilası oje sürünüz.
fimodan-orkide-cicekli-kupe-yapilisi-4

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz