FİMO HAMU İLE YAPTIKLARINIZI SATIP EK KAZANÇ NASIL SAĞLARSINIZ
Fimo Hamuru Polimer Kil

FİMO HAMU İLE YAPTIKLARINIZI SATIP EK KAZANÇ NASIL SAĞLARSINIZEvde Neler Yapıp Satabilirim?

Ev de Fimo Hamurundan Neler Yapılır ve Satılır?

Takı,Tespih,Fimo Hamuru İle Yapılan Hediyelikler,Aksesuarlar,Takı Kutuları,Oyuncaklar,Biblolar,Süsler,Düğmeler,Kolyeler,Küpeler,Bileklikler,Boncuklar aklınıza ne gelirse kısaca

Evet sevgili arkadaşlar sizlere öncelik ile  evinizden yapabileceğiniz hatta kendi işinizin patronu olabileceğiniz Fikir ve Tavsiyelerimi sunmak istiyorum.

Kısaca kendimden bahsetmem sanırım bu aşamada gereklilik doğuruyor. Ben Dilek Özatmaca-Özsoylu.. nazarca.com sitesinin sahibi ve Editörü.

Ben 41 yaşında İlkokul mezunu bir Kadınım. 3 tane Dünya güzeli küçük evlat sahibi bir Anne ve eşine destek olmak için boş vakitlerini eşine destek olmak ve insanlara faydalı olmak için değerlendiren bir Anneyim.

Ben bundan 8 yıl kadar önce hiç bilmediğim ama çok heveslendiğim Web siteleri yapma işine merak saldım ve o gündür bugündür kendimi geliştirerek Web siteleri yapıp sitelerim den ek kazanç sağlayarak sevgili eşime destek olmaya çalışıyorum.

Burada kendimden bahsetmemin amacı elbetteki övünmek değil. Tabi ki hiç bilmediği bir alanda kendini geliştirmiş ve hatırı sayılır bir Aylık kazanca sahip olan bir hanım olarak ben kendimle, akraba ve Ailemde benimle gurur duymuyor değil.

Size bunlardan bahsetmemin amacı Sizlerinde başarılı olabileceği,istediğinizde yapabileceğiniz bir çok şeyin olduğunu göstermek istiyorum.

Çalışamayan ve vakitlerini evde geçiren ev hanımları hatta Beyler Erkekler  için hem bir uğraş hem bir ek kazanç sağlamak ,Evde Bir şeyler yapıp satmak için ekmek kapısı olabilecek bir çok şey var aslında.

Burada yazacağım ve sizlere önereceğim Hobileri ve çalışmaları yapıp yapamayacağınızı denemeden,çabalamadan hangi işte başarılı olabileceğinizi bilemezsiniz.

Onun için lütfen hemen pes etmeyin ve kendinize güvenin. Göreceksiniz ki yapabileceklerinizi gördüğünüzde el becerileriniz ve  ortaya çıkan sonuçlar sizleri bile şaşırtacak.

Şimdi burada yazacağım şeyleri Bayanlar için ya da Erkekler için diye ayırmadan yazacağım. Sizler size en uygun olanları aralarından seçebilirsiniz.

İlk olarak Fimo hamuru (Polymer Clay) bahsetmek istiyorum.

Fimo Hamuru Nedir? 

Fimo hamuru Yumuşak kolay şekil alan evde fırınlarda pişirildiği zaman sertleşen ve bir taş gibi sağlam bir yapı haline gelen içinde kimyasal olmayan bir Hobi Hamurudur.

İngilizce karşılığı Polymer Clay olan Fimo hamuru Yurtdışında çok bilinen ve kullanılan bir Hamur olmasına rağmen Ülkemiz de sayılı İnsan tarafından bilinir.

Bizim Ülkemizde Fimo hamuru ile en çok yapılan şey Takılar ve Tesbihlerdir.

Bir çok İnsan bu Aksesuarların Fimo hamuru ile yapıldığını bilmez dahi.

Fimo hamurunu Kırtasiye,Hobi malzemeleri satan dükkan ve İnternet sitelerinden ve Oyuncakçılardan temin edebilirsiniz.

Fimo hamuru Seramik hamuru,Tuz Hamuru ve Kile benzetilir fakat Fimo hamuru görüntüsü ile aynı çocukların severek oynadıkları Oyun Hamurlarına benzer.

Fimo hamuru Polimer Kil diyerek te  satın alabilirsiniz. En ucuz Polimer Kil yani Fimo Soft,Fimo Classic 5 ile 10 tl arası değişiyor.

Fimo hamuru genelde tek renk olarak 56 gramlık paketler ile satılıyor fakat 4’lü ya da daha fazla sayıda değişik gram ağırlıklarında da satın alabilirsiniz.

Fimo hamuru ile çalışmaya başlamadan önce hamura yazık etmemek için bir oyun hamuru ile elinizi alıştırmanız da fayda var.

Fimo hamurundan Neler yapabileceğinizi ben sitemde Fimo Hamurundan Yapılanlar bölümünde Resimli,Açıklamalı ve adım,adım ne nasıl yapılır? sizler için yüzlerce çalışmayı paylaştım.

Ayrıca sitem de sürekli yeni çalışmaları yer vererek Ürün konusunda hiç sıkıntı çekmeden sizlerde istediklerinizi bakıp öğrenerek rahatlıkla yapabilirsiniz.

Aklınızda kalan soru işaretlerini bu sayfalarımızda bulabilir ve isterseniz sayfanın altından Yorum bölümünden bana sorabilirsiniz de.

Fimo Hamuru (Kil) İle Neler Yapılır ve Satılır?

 1. Fimo Hamuru İle Yapılmıs Hediyelikler çok rağbet görüyor.
 2. Fimo hamuru ile yapılan çeşitli boncuklardan Takılar,Kolyeler,Bilezikler,Bileklikler,Küpeler,Broşlar,Tokalar, gibi Takılar çok satılıyor  ve ilgi çekiyor.
 3. Fimo Hamuru Polimer Kil ile Erkeklere Tespih yapıp satabilirsiniz. Sitemizde bir çok Fimo Hamurundan Yapılan Boncuk Çeşitleri çalışmaları ve Fimo Tesbih Modellerini görebilirsiniz.
 4. Fimodan yapılan Polimer Kil Buzdolabına,Davlumbaz ve benzeri yerlere yapıştırılan Süs Magnetler yapabilirsiniz.
 5. Fimo Hamurundan Bebekler,Biblolar,Heykeller,Hayvan Figürleri ve küçük oyuncaklar.
 6. Polimer kilden Fimo  ile el yapımı Çiçekler,Tablolar,Panolar
 7. Fimo hamuru ile cam nesneleri,porselen,metal gibi bir çok şeyi kaplayabilir ve çok güzel çalışmalar ortaya çıkarabilirsiniz.
 8. Polimer Kil Fimo Duvar ve masa süsü Tabaklar,Kül tablaları,Kaseler gibi bir çok şey yapabilirsiniz.
 9. Fimo Minyatür Ev,Gemi,Araba,Araçlar,Süsler.
 10. Fimo ile Minyatür Süs Meyveler,Sebzeler ve gıdalar yabancı ülkelerde çok yapılıyor.
 11. Fotoğraf çerçevesi süsleme, Metal ayna ve daha bir çok şeyi süslemekte de kullanabiliyorsunuz.

Fimo Hamuru Polimer Kil Nasıl Pişiriliyor?

Fimo 115 derece sıcaklıkta ve 20-25 dakika kadar bir sürede pişiriliyor. Çok düşük bir ısıda pişirildiği için cam kavanoz,bardak,tabak  gibi bir çok şeyi Fimo ile kaplayıp rahatlıkla pişirebilirsiniz.

Bazı çalışmalarda fırın ısısı ve zaman da değişiklikler oluyor fakat ben sitemde sizlere sunduğum Resimleri ile çok detaylı bir şekilde paylaşıp anlattığım çalışmalarda tüm bunları nasıl yapacaksınız resimleri ile yazılı olarak paylaştım ve yenilerini paylaşmaya her zaman devam edeceğim.

Fimo Hamuru Polimer Kil İle Yaptıklarımı Nerelere Satabilirim?

İlk olarak hiç bir ücret ödemeden benim sitemdeki Ürünlerinizi satabilirsiniz adlı menüde siteme üye olup satabilirsiniz.

Sizlerden hiç bir ücret ya da kazancınızdan ya da alıcıdan pay talep etmeden yardımcı olabilmek için bu imkanı sizlere tanıdığımı belirtmek isterim.

Çevrenizdeki dost ve arkadaşlarınıza,esnafa,pazarda,çarşıda,günlerde,erkekler kahvede,komşu ve akrabalara,okul önü ve okul arkadaşlarınıza,iş arkadaşlarınıza,Facebook sayfalarınız da daha bir çok yerde satabilirsiniz.

Fimo  ile neler yapılıyor? buradan bakabilirsiniz.

Not: Bundan sonra sizlere sık,sık Evden Ek Kazanç Sağlama Yöntemleri Nelerdir paylaşmaya çalışacağım lütfen takipte kalın

This Post Has 20 Comments

 1. Merhabalar ben SERAMİK hamurundan taki setleri yapıyorum.ricaetsem yaptıklarımı paylaşır mısınız.sevgi ve selamlar.

  1. Songül hanım Hobiler bölümünde uzun süredir paylaşım yapmıyorum.Seramik işi ile ilgilenen hanımlar için Videolu ya da Resimli anlatımlı Seramik çalışması olduğunda severek yayınlarım.Sevgiler

Bir cevap yazın