Hobi Fimo Hamuru FİMO HAMURUNDAN MANTAR DOLU SEPETLİ DUVAR SÜSÜ

FİMO HAMURUNDAN MANTAR DOLU SEPETLİ DUVAR SÜSÜ

582
fimo-hamuru-duvar-susu-sepet-yapilisi
fimo-hamuru-duvar-susu-sepet-yapilisi

Fimo Hamurundan Süs Yapılışı-Fimo Hamuru Polymer Clay Kil ile güzel küçük bir biblo yapmak isterseniz işte size çok şirin ve kolay Duvar süsü Sepet yapımı.Resimli anlatımlı Fimo hamuruyla yapılan Aksesuarları Fimo Hamuru Bölümünde Takılar,Biblolar ve değişik çalışmaları görebilirsiniz.

Evdeki normal bildiğimiz fırında pişirdiğinizde sertleşen aynı porselen gibi dayanıklı olan bir hamur olan Fimo hamuru ile en çok Takı yapımı çalışmalarını çevrenizde görebilirsiniz.

Ancak Fimo hamuru nedir? bilmeyenler onarın Fimo hamuru ile yapılan Kolyeler,Takılar,Tespihler ve küpeler olduğunu bilmezler.

Buradaki çalışmada Beyaz Fimo hamuru kullanımı ve renklendirme pişme işlemi bittikten sonra Akrilik boya kullanarak yapılmış.

Fakat siz boyamak istemezseniz değişik renkler de Fimo hamurlarını çevrenizde ki Büyük Kırtasiye veya İnternet sitelerinden Fimo hamuru satın alarak yapabilirsiniz.

Fimo hamuru Fiyatları 5 ile 10 tl arasında aldığınız yere göre değişir ve her Fimo hamuru paketinde 56 gramlık Fimo hamuru bulunur.

Sepet yapmak isteyenler için sitede Hobiler bölümünde çok değişik malzemeler ile Nasıl Sepet Yapılır? çalışmaları görebilirsiniz.

fimo-hamuru-duvar-susu-sepet-yapilisi
fimo-hamuru-duvar-susu-sepet-yapilisi

fimo-hamuru-duvar-susu-sepet-yapilisi-2
Hamuru merdane ya da cam şişe yardımı ile alttaki sepet şeklinde açın ve keserek bu şekli verin. Üzerindeki uzun Fimo hamurunu elinizle ovarak yapın ve üstüne yapıştırın.
fimo-hamuru-duvar-susu-sepet-yapilisi-3
Sepet görünümü vermek için aralara daha geniş fimolar yerleştirin.
fimo-hamuru-duvar-susu-sepet-yapilisi-4
Evet burada Sepet belirgin olmaya başlamış
fimo-hamuru-duvar-susu-sepet-yapilisi-5
Sapını unutayalım
fimo-hamuru-duvar-susu-sepet-yapilisi-6
Bu uzun olan Fmo hamuru şekillendirmek için kullanılan bir alet. Bu tür aletler Şeker hamuru içinde kullanılır
fimo-hamuru-duvar-susu-sepet-yapilisi-7
Bir üstteki resimde fimo hamurundan Mantar yapımı burada da yaprak yapımı gösteriliyor.
fimo-hamuru-duvar-susu-sepet-yapilisi-8
Tüm yapıştırma işlemleri bitince fırını 115 dereceye ayarlayın fırın tepsisine yağlı kağıt serin ve sepeti içine koyup 115 derecede 20 dakika pişirin.Fırından çıkıp soğuduktan sonra sertleşecek. Eğer duvara asacaksanız o zaman pişirmeden önce arkasına bir metal asma halkası takın çünkü sonradan takamazsınız sertleşmiş olur.
fimo-hamuru-duvar-susu-sepet-yapilisi-1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz