Dekorasyon FİMO HAMURU İLE MERMER GÖRÜNÜMLÜ ŞAMDAN YAPILIŞI

FİMO HAMURU İLE MERMER GÖRÜNÜMLÜ ŞAMDAN YAPILIŞI

561
fimo-hamurundan-mermer-gorunumlu-samdanlar

Fimo hamuru ( Polimer Kil-Polymer Clay) ile yeni tanışan kolay ve güzel bir şey yaparak başlamak isteyenlere Fimo hamurun dan Basit Mermer Görünümlü Mumluk,Şamdan Nasıl Yapılır? Resimli anlatımı.

Sizlere özel hazırladığımız Fimo bölümünde resimler ile adım,adım Kil hamuru ile neler yapılır? paylaştığımız bölümde çok daha fazla çalışma görebilirsiniz.

İlk bakıldığın da Mermer izlenimi veren Mumlukları yapması oldukça kolay.Bir parça Beyaz ve Biraz Siyah Fimo hamuru ile yuvarlak şirin Şamdanlar yapabilirsiniz.

Burada yuvarlak görünüm kazandırılmış ancak Kek kalıpları ile Çiçek şeklinde şamdan,Kalp şeklinde Mumluklar yapabilirsiniz.

Burada bir şişe kapağının içine yerleştirilen Fimo hamurunu şeklini bozmadan çıkarmak zor onun için siz Kek kalıbı ile yaparsanız çok daha rahat çalışırsınız.

Bu şekilde Mermer görünümü verdiğiniz Fimo hamuru ile Tabakları ve ısıya dayanıklı cam nesneleri kaplayarak fırında pişirdiğiniz de ortaya çıkan değişik ve güzel çalışmalara imza atabilirsiniz.

Teneke sakız kutuları,Teneke Helva kutuları ile yapılan Benzeri çalışmalara Fimo bölümünde bakabilirsiniz.

Yine aynı şekilde bu şekilde yuvarlak veya şekilli boncuklar yaparak ortalarını deldikten sonra fırında pişirin ve sicime boncukları dizerek kendinize Fimo Kolye yapabilirsiniz.

Fimo hamuru nerede satılır? ve nasıl kullanılır ilgili bölümlere bakabilir veya alttaki yorum bölümünden merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

fimo-hamurundan-mermer-gorunumlu-samdanlar
fimo-hamurundan-mermer-gorunumlu-samdanlar

fimo-hamurundan-mermer-gorunumlu-samdanlar-10

fimo-hamurundan-mermer-gorunumlu-samdanlar-2
Bir parça Siyah Fimo hamurunu avucumuzun içinde ovalayarak yuvarlak hale getirelim. Beyaz Fimo hamurunu rendeleyin ya da keskin nesne yardımı ile minik,minik kesin.
fimo-hamurundan-mermer-gorunumlu-samdanlar-3
Yuvarlak Siyah Fimo topunu Beyaz minik parçaların üzerinde gezdirerek iki rengin iç içe geçmesini sağlayalım.
fimo-hamurundan-mermer-gorunumlu-samdanlar-4
fimo-hamurundan-mermer-gorunumlu-samdanlar-5
Elimizle uzun rulo hale getirdiğimiz Fimo hamuru yavaş,yavaş alması gereken şekli alacaktır.
fimo-hamurundan-mermer-gorunumlu-samdanlar-6
Tekrar top şekline getirelim.
fimo-hamurundan-mermer-gorunumlu-samdanlar-7
Burada plastik şişe kapağını kalıp olarak kullanmışlar. Ancak kapağın altı kapalı olduğu için çıkarması zor olabilir. Sizin elinizde Kalp şeklinde,çiçek şeklinde veya değişik Kek kalıpları varsa şekli onlar ile verebilirsiniz.
fimo-hamurundan-mermer-gorunumlu-samdanlar-8
Mumum yerleşeceği alanı çok geniş yapmayın daha sonra Mum düşebilir.
fimo-hamurundan-mermer-gorunumlu-samdanlar-9
Ortasına Mumun yerleşeceği yuvayı yaptıktan sonra falçata ya da kretuar yardımı ile pürüzleri temizleyin. Fırının tepsisine folyo ya da yağlı kağıt serin hazırladığınız Mumluk şamdanları içine bir birine değmeyecek şekilde sıralayın ve fırını 110 dereceye ayarlayıp 20 dakika kadar Mumlukları fırında pişirin.Fırından çıkan Mumluklar sıcakken daha biraz yumuşak olur. Ancak soğudukça sertleşecektir. Arzu ederseniz tırnak cilası veya kil verniği ile boyarsanız daha parlak ve güzel olur. Kolay gelsin.
fimo-hamurundan-mermer-gorunumlu-samdanlar-1
kaynak:http://www.designsponge.com/2014/10/diy-project-black-marbled-candle-holders.html

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz