El İşleri EN KOLAY TEK SIRALI OYA TARİFİ

EN KOLAY TEK SIRALI OYA TARİFİ

2834
tek-sira-en-kolay-tig-oyasi-yazma-isi
tek-sira-en-kolay-tig-oyasi-yazma-isi

En Kolay Tek Sıralı Oya modeli çabuk yapılan tek sıralı Oya modeli ile Tülbent Kenarlarına ve Yazmalara işlenen bu model Türkçe videolu açıklamalı.

Acemi olan hanımlar 2-3 sıralı Tığ oyaların da biraz zorlanabilirler ama “şöyle çok kolay örnekler istiyorum” diyorsanız da bu model İlk Oya Modelinize başlamak için oldukça kolay ve Açıklamalı.

tek-sira-cok-kolay-oya-tarifleri
tek-sira-cok-kolay-oya-tarifleri

Ben 1 Sıralı İncili Oya örneklerini daha çok Düz tek renkli Yazmalara çok yakıştırıyorum. Ancak çok renkli olmayan 2-3 renkli Çiçek deseni ya da Geometrik desenli Yazmalara da çok yakışacaktır diye düşünüyorum.

Yarım Ay Oya Modeli gibi örneklere de 2-3 tane kolay örnekler ile başladıktan sonra bu örnekte çok rahat yapabileceğiniz modellerden.

Maalesef Videoda ses çok az eğer kulaklık kullanıyorsanız bu modelin tarifini izlerken takmanızı önerim.Örneğin Tek sırada bitmesi ayrı güzel.

Video: Oya ve Dantel Dünyası
En Kolay Tek Sıra Oya Videosu

1 Yorum

  1. […] En Kolay Oya Örnekleri için de tek renkli tek sıralı Pembe Oya örneğini de gördükten sonra “Ne kadar Kolay ve Şık Oya Modelleri var” diyeceksiniz. Oyalar için hazırladığım Kategoride Mekik,Firkete Oyaları,İğne Oyası Örnekleri ve Tığ Oyaları ile değişik şekillerde Çatal,Çengelli iğne,Dondurma çubuğu,Kalem oyaları gibi Örnek Tariflerini de görebilirsiniz. […]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz