Menü Kapat

yan-sirali-cicekli-oya-tarifi

YAN ÇİÇEKLİ TÜLBENT OYASI TARİFİSık Çiçekli Tülbent modeli ola Yan Çiçekler Tülbent kenarı Oyası Tarifi ile beraber izleyerek yapabilir Çiçekler çok sıkı gelirse aralar da daha çok yaprak yaparak modeli uygulayabilirsiniz.

En Kolay Oya Örnekleri için de tek renkli tek sıralı Pembe Oya örneğini de gördükten sonra “Ne kadar Kolay ve Şık Oya Modelleri var” diyeceksiniz. Oyalar için hazırladığım Kategoride Mekik,Firkete Oyaları,İğne Oyası Örnekleri ve Tığ Oyaları ile değişik şekillerde Çatal,Çengelli iğne,Dondurma çubuğu,Kalem oyaları gibi Örnek Tariflerini de görebilirsiniz.

yan-cicekli-tulbent-oyasi
yan-cicekli-tulbent-oyasi

2 zincir çekilerek yapılan Tülbent modeli kıvırma işlemi bittikten sonra 2 kere sık iğne ile batın ilmeği genişletin büyükçe örümcek yapın tığa 2 kez ip dolayın 3. kutuya batın 3 lü trabzanla çıkın başına ip dolayın aynı yere 3 defe da çektiğiniz 2. trabzanı yapın.

3. trabzan sık iğnenin üzerine geliyor başına dolayın bir sonraki kutuya da 4. ve 5. trabzanları yapın 6 zincir çekin tersini çevirin ilk yaptığınız trabzanın tepesine başına dolamadan batın 3 zincir başına 1 defa sarın tepesine başını dolamadan batın.

Modelin başlama aşamalarını biraz yazdım ama açıklamalı videosunu izlediğinizde daha anlaşılır olarak izleyebilirsiniz.Yan Çiçekli Oya Videosu

1 Comment

  1. Geri bildirim: ÇİÇEK AÇAN DAĞLAR HAVLU KENARI YAPIMI | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir