ÇİÇEK AÇAN DAĞLAR HAVLU KENARI YAPIMI
cicek-acan-daglar-havlu-oyasi

ÇİÇEK AÇAN DAĞLAR HAVLU KENARI YAPIMI


Çiçek Açan Dağlar Havlu Ucu Dantel Oya Tarifi– İlk başlangıcı taban kısmı ile başlayan çiçek açan dağlar havlu oyası Tabanı için 18 zincir çekilerek başladıktan sonra 8, kutuya batırılarak geri dönülür. tanesini 4 zincir çekin 2 kutu bırakarak sık iğne ile kapatın 4 zincir 2 kutu atlayın yine kapatın bu şekilde 4 tane kutu elde edilerek Havlu kenarı dantelin Şerit kısmına başlanıyor.

Tığla Yan Çiçekli Yazma Oyası örneği de biraz önce burada yayınlandı.Arada bu modelin de yayınlandığını haber verdikten sonra anlatıma devam edelim.

Geri dönüşler hep 6 zincir yapılarak devam ediyor. 6 zincir çekin geri dönün Yuvanın içine batın kapatın 4 zincir sıradaki yuvaya batın kapatın 4 zincir yuvaya sık iğne ile kapat.Kenar kısımlar 6 orta kısımlar 4 zincir olacak şekilde kafesler yaparak kenar kısmından kutuları saydığınızda 12 tane oluncaya  döne,döne kadar Kenar Dantel şeridi tamamlayınız.

cicekli-dag-havlu-kenari-dantel-oya
cicekli-dag-havlu-kenari-dantel-oya

Havlu kenarına işlenen kutular bittikten Dağ motiflerine başlamak için ipi koparmadan  12 sıra yapıldıktan sonra 10 zincir çekin Dantelin yanından devam ederek 1 kutu bırakın 2. kutuya batın kapatın.

Tekrar 10 zincir 2.  kutuya kapatın batın bu şekilde 6 tana zincirden yuvalar yapılacak.Sonuncu yuva yapıldığında Dantelin sonuna geleceksiniz.

Modeli tekrar çevirin İlk zincir yuvasının içine 5 tane sık iğne yapın sonra 3 zincir ve hemen tekrar aynı yere batarak zincir yuvasına 5 tane daha sık iğne yapın.Bu şekilde 6 tane olan zincir yuvasının içine aralarda 3 zincir ile aynı kutu içine 5 sık iğne 3 zincir 5 sık iğne 3 zincir yaparak sırayı geçin.

cicek-acan-daglar-havlu-kenari-dantel-yapimi
cicek-acan-daglar-havlu-kenari-dantel-yapimi

İlk Şerit Oyası bu şekilde oluyor Tarifte Çiçek Motiflerin de yapılışı,yaprakların bitirilmesi ve Şeridin üzerine nasıl eklenir? detayları görebilirsiniz.

Çarşaf Dantelleri Tarifi için Nevresim ve Dantelli ara modelli Çeyizlik Dantel Nevresim Takımı tarifine de buradan bakabilirsiniz.

Modeli yapmak isteyen okurlarıma kolay gelsin Yeni Örnekler hazırlanıyor.Bu Örnek gibi Yeni Tasarım Danteller,Oyalar ve Örgüler için Nazarca.com sitemiz de her gün En Yeni Modeller yayınlanıyor.
Çiçek Açan Dağlar Havlu Danteli Videosu

This Post Has 2 Comments

Bir cevap yazın