El İşleri YARIM AY OYA TARİFİ

YARIM AY OYA TARİFİ

1054
yarim-ay-tih-oyasi-yapilisi
yarim-ay-tih-oyasi-yapilisi

Yarım Ay Yazma Oyası Yapılışı– 3 Renkli Yarım Ay Tığ Modeli İlk başlarken Tığ battı yapılır İpi Tığa sabitledik ilk kutucuğa girdik 3 lü trabzan yapıp aynı yere girip bu şekilde 2 tane 3 lü trabzan ilk kutuya diğer 2 adet 3 lü trabzan 2. kutuya yapılır. 6 Tane Trabzan 2 tığ battı üstüne yapılır.

Model açıklamasına geçmeden Bekleyen Arkadaşlara duyurulur “ Boncuk Bağları Oya tarifi” de burada yayınlandı.

6 Adet trabzan sonrası 1 örümcek çekilir 5 zincir yapılır Tığ başına 3 kez ip alınır örümceğin tepesine batılır 5 li trabzan ile yuva oluşturulur.

yarim-ay-yazma-oyasi-tarifi
yarim-ay-yazma-oyasi-tarifi

3 Zincir başına 1 kez alın oluşturduğunuz yuvaya girin 9 tane 2 li trabzan yapıp 3 zincir çekin 10 . trabzan ile yuvanın içine girip sık iğne ile kapatın,örümceğin tepe noktasına sık iğne ile girin tekrar örümcek başına 1 kez alın 4 tığ battı bırakın 5. kutuya girin 3 tane 2 li trabzan yaptıktan sonra zincir çekmeden 6. kutuya da 3 adet 2 li trabzan yapınız.

Yeşil iple ilk sıra bu şekilde tekrarlama yapılarak yapıldıktan sonra 2. sıra Oya tamamlama başlar. Renkli ip ile başlanır Tığa sabitlenir başına 1 kez alın modelin düz yüzünden İlk trabzanlı tepenin içine  4 zincir pimpirik yapılır 4 zincir ile tekrar pimpirik yapılır yapılan ara noktaya girilir pimpirik yapılır.

3 lü trabzan yapıldıktan sonra aralarda 4 zincir olacak şekilde pimpirikler yapılır araya hiç zincir çekilmez.Bu şekilde sıranın devamını videoda görebilirsiniz.
Yarım Ay Oya Videosu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz