Nasıl Yapılır EN KOLAY FIRIN İÇİ TEMİZLEME YÖNTEMİ

EN KOLAY FIRIN İÇİ TEMİZLEME YÖNTEMİ

11504
Kolay Fırın Temizleme
firin-ici-nasil-temizlenir

En Kolay Fırın Temizleme Yöntemi nedir? Fırın nasıl kolay temizlenir? Fırın içindeki donmuş yağları,Kirli gösteren yanık izlerini ve Fırın camında oluşan Yanık ve sarı lekeleri temizleme tekniği. Ev Temizliğinde Pratik yöntemleri kullanarak sizde artık hiç uğraşmadan keyifle evinizi pırıl,pırıl yapabilirsiniz.

Fırın temizlemenin püf noktaları Kimyasal olmayan evinizde bulunan hatta gıdaları tatlandırmak için kullandığımız Sirke Ev temizliğinde Banyoda Küvet Beyazlatma ,Lavabo tıkanıklığını açma,Tencere ve Çaydanlık Parlatmak içinde çok kullanılıyor. Tabi bunun için Karbonat ya da Toz soda ile karıştırmak gerekiyor.

Kolay Fırın Temizleme
firin-ici-nasil-temizlenir

Burada kullanılan Evde Kolay Fırın Temizliği tekniğinde kullanacağınız malzemeleri aynı şekilde Yağlı ve kararmış Tava ve Tencerelerin temizliğinde,Yanmış ve sararmış Çaydanlık temizliği içinde kullanabilirsiniz.

Fırının içini temizledikten sonra Fırının üzerindeki Milangazı temizlemek için aynı yöntemi kullanabilirsiniz. Ancak Ocak Gözlerini Parlatmak için burada ki linke tıklayarak Ocak Temizlemenin Püf noktasını görebilirsiniz.

Kararan Fayans Temizleme Derz Aralarını Beyazlatma yöntemi nedir? diye soran Mutfak,Banyo ve Islak zeminlerdeki Temizliği önem veren hanımlara buradaki Fayans Arası Derz Temizleme yöntemine mutlaka bakmalısınız. Evde yapılan Deterjan ile hiç kimyasal kullanmadan,başınızı ağrıtmadan eviniz tertemiz olacaktır.

Kolay Fırın İçi Temizleme Tekniği-Fırın Nasıl Temizlenir?

Fırın içindeki yağları temizlemek için kullanılacak malzemeler nelerdir? Su-Sprey Şişesi (cam sil şişesi de) olabilir-Kabartma tozu-Bulaşık Süngeri- Temizlikte kullanılan Kap

Kasenin içine yetecek kadar Kabartma tozu ve su ile koyu kıvamlı bir macun elde edin.Maunun kıvamı temizlikte kullanılan Cif gibi olmalı. Hazırladığınız Macunu Fırının içine ve Fırın camına iyice sürün.Tüm yağlı bölgelere bu macunu üzerinde bir katman olaşacak şekilde sürmelisiniz.

Fırının tüm yüzeyini bu macunla kapladıktan sonra en az 12 saat fırının kapağını kapatın en az bir gece bu şekilde bekletin. Yaklaşık 12-16 saat sonra Islak Bir sünger ya da sert bir bez ile kurumaya başlamış olan Karbonatlı macunun üzerindeki tabakayı inceden alın. Dikkat edin bütün macunu kökten temizlemeyin.

Sprey şişenin içine Sirke koyun ve Kabartma tozu ile yapılan macunun olduğu her yere Sirke sıkın.Kabartma tozu ile Sirke temas ettiği zaman Köpürme oluşacaktır bu sizi endişelendirmesin. Bu şekilde 30 dakika kadar bekletin ve Sünger yardımı ile kalan tüm macunu temizleyerek fırının içini en son temiz duru bol su ile silin.

Fırın Camı Nasıl Kolay Temizlenir?

Fırın camında oluşan Yanık ve kalın yağ tabakası içinde yine aynı şekilde Karbonat ve su karıştırılarak macun elde edin.Bu macunu kalın bir tabaka halinde fırın camında bekletin ve bu bölge yumuşadıktan sonra ıslak bez ile güzelce temizleyin. Eğer Fırın Camı çok kirli ise o zaman bekletme süresini daha uzun tutmalısınız.

Evde Temizlik Deterjanı Nasıl Yapılır? Kimyasal olmayan Yağ sökücü ve Doğal Beyazlatıcı Macun Yapımı ?adlı makaleye buradan bakabilirsiniz.

Easy Oven Cleaning-Einfache Reinigung Ofen-Easy Ovn Rengøring-Gemakkelijk Oven Cleaning-Facile Four Nettoyage

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz