Nasıl Yapılır DOĞAL BEYAZLIK VE YAĞ SÖKÜCÜ TEMİZLİK MACUNU YAPILIŞI

DOĞAL BEYAZLIK VE YAĞ SÖKÜCÜ TEMİZLİK MACUNU YAPILIŞI

3033
dogal-temizlik-macunu-ile-evler-tertemiz

Evde Banyoları,Lavaboları,Yağlı bulaşıkları,Ocak yanındaki fayansların üzerinde biriken yağ tabakalarını Tuz ruhu ve Klorak olmadan Doğal temizleme Macunu ile Tertemiz yapmak ister misiniz?

Kısa bir süre öncesine kadar zehirlenmeyi göze alarak özellikle Tuvalet temizliğinde Tuz ruhu ve Klorak ile karıştırarak birlikte kullanmak durumunda kalıyordum.

Hatta en son temizlik sırasında Tuz ruhu ve Kolorak karışımı yüzünden ciddi bir zehirlenme tehlikesi atlattım.

Kolorak beyazlatmak için tek başına yeterli gelmiş olsa da lavabo,Küvet ve Kolozetler de oluşan Kireçleri temizlemediği için tam olarak beyazlık ve hijyen sağlanmıyor

Size az sonra tarifini vereceğim Beyazlatan,yağlardan arındıran Mutfak,Tuvalet ve Banyo temizliğinde en büyük yardımcınız olacak olan Ev yapımı doğal zararsız Temizlik macunu sayesinde artık tehlikesizce sizde evinizi temizleye bileceksiniz.

Doğal Beyazlık ve yağ sökücü Macun Yapılışı

Malzemeler

  1. 100 gram sabun (bebek sabunu da olabilir fark etmez)
  2. 100 gram sıcak su
  3. 70 gram Toz soda veya Karbonat

ve azar,azar 100 gram suyu dahil edin. Yavaş ,yavaş çatal ile çırpın ve içine 70 gram kadar toz cep sodası veya kabartma tozu ilave ederek macun kıvamına getirin.

Macunu yağlı bulaşıklara,Lavaboya,Küvete,Ocak üzerine,Yağlı fayanslara,Wc ve Klozetlere kısaca kirli olan yüzeylere sürün ve fırça veya Süngerin sert yüzeyi ile ovun sonucu gördüğünüzde çok şaşıracaksınız.

dogal-temizlik-macunu-ile-evler-tertemiz
dogal-temizlik-macunu-ile-evler-tertemiz

dogal-temizlik-macunu-ile-evler-tertemiz-1
Bir kavanoz içine ilk olarak rendelediğiniz 100 gram sabunu alın
dogal-temizlik-macunu-ile-evler-tertemiz--2
Sabunu rendeleyin

dogal-temizlik-macunu-ile-evler-tertemiz
dogal-temizlik-macunu-ile-evler-tertemiz

Sabun rendesi ve 100 gram sıcak ya da ılık suyu
dogal-temizlik-macunu-ile-evler-tertemiz-5
macunun içine alıp mikser ya da çatal ile karıştırın.Karışımın içine 70 gram toz Soda ya da Karbonat ekleyin tekrar çırpmaya devam edin.
dogal-temizlik-macunu-ile-evler-tertemiz-3
Macun hazır olunca bir şişenin içine doldurun ve temizlik yapacağınız zaman kullanın.Kolay gelsin.

dogal-temizlik-macunu-ile-evler-tertemiz
dogal-temizlik-macunu-ile-evler-tertemiz

via-Homemade Detergent-Homemade Waschmittel-Détergent maison-Hjemmelavet Vaskemiddel-Zelfgemaakte Wasmiddel-Hjemmelaget vaskemiddel-Detergente caseiro-Glantach Homemade-Detergente Casera-Hemgjord Detergent-Detergente Homemade-Homemade Deterjen

8 YORUMLAR

  1. 12 corba kaşığı çamaşır sodasiyla bir kalıp banyo sabunu rendesini kaynar suyla eriterek bir litreye yakin karışım elde ediyorum. Bunu sıvı deterjan kaplarına koyup bir buçuk kapak şeklinde çamaşır deterjanı olarak kullanıyorum. Yumuşatıcı gozunede sirke koyuyorum. Beyazlara çamaşır suyu kullanmaya gerek yok renkli beyaz hepsi tertemiz oluyor. Paylaşımlarınızı çok begeniyorum buda benden size gelsin :)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz