PLASTİK DİŞ MACUNU TÜPÜNDEN YAPILAN KALEMLİK
dis-macunu-sisesinden-kalemlik-yapilisi

PLASTİK DİŞ MACUNU TÜPÜNDEN YAPILAN KALEMLİKGeri Dönüşüme bugün Colgate Plastik Diş Macunu Tüpünden Yapılan Kalemlik ile katkıda bulunacağız.

İlk okuduğunuzda Nasıl yani! dedirtiyor fakat bunu da yapmışlar ve Diş macunu kutusundan çok güzel bir Kalemlik yapmışlar.

En kısa sürede yapılacak Geri Dönüşüm Fikirleri arşivime not aldım. Eminim çocuklarım da bu fikre bayılacaklardır. Çılgın Tasarımlar Aile olarak sanırım bizi çekiyor :)

Diş macunu kutusundan neler yapılır kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi. Kimin aklına geldi ise tebrik etmek isterdim doğrusu.

Sitemde sizler için paylaştığım başka ilginç Kalemlik yapma Faaliyetleri daha var bunlardan bir kaç tanesinin buradan linkini vermek istiyorum.

İki çeşit Kalemlik yapılışlarını sizlere sunacağım. Bunlar Masa üstünde ve Çantada taşıyabileceğiniz şekilde kategorilendireceğim.

Geri Dönüşüm Çantada Taşınabilir Kalemlikler

Tığ işi Plastik Şişeden Tavşan Kalemlik özellikle kızların çok seveceği türden. Fakat el işi tığ ve Amigurumi’den anlamanız gerekiyor.

Şampuan Şişelerini artık atmıyoruz,onlardan bir çok geri dönüşüm fikri ile faydalanabiliyoruz.

Fakat konumuz Kalemlik yapımı olduğu için ben size Şampuan Şişesinden Kapaklı Kalemlik Yapılışı sunmak istiyorum.

Geri Dönüşüm Masa Üstü Kalemlik Nelerden Yapılır?

Ahşap tahta mandallar ile yapılanlara sitemde oldukça bir çok örnek göstererek yer verdim. Sitemizdeki site içi arama kutumuza mandal yazmanız tüm Mandaldan yapılanlara ulaşmanızda kolaylık sağlar.

Ama biz şimdi Ahşap Mandaldan Fıçı Şeklinde Kalemlik projemize yer verelim.

Saksı da bir çok geri dönüşüm fikri olan içeriklerimiz arasında yer alıyor. Saksıdan yapılan Kalemlik çok şirin masa üzerinde oldukça hoş duracaktır.

Sizlere Kalemlik nasıl yapılır tek,tek sitedeki tüm linkleri buradan vermek isterdim.

Fakat sayfanın sağlığı için bunu yapmamam gerekiyor. Önceden de dediğim gibi site içi arama kutumuza Kalemlik yazarak aramanız tüm Kalemlik hakkındaki sayfalarımızı görebilirsiniz.

Öncelikle Plastik olan Diş macunu tüplerinden kullanmamız gerekiyor. Fotorafta gördüğünüz ağız kısmından tüpü kesip fermuar dikiyor ya da sağlam bir şekilde yapıştırıyoruz. Tavsiyem dikmeniz yönünde.

dis-macunu-sisesinden-kalemlik-yapilisi
dis-macunu-sisesinden-kalemlik-yapilisi

Bir cevap yazın