ŞAMPUAN ŞİŞESİNDEN KAPAKLI KALEMLİK YAPILIŞI
sampuan-sisesinden-kapakli-kalemlik-yapilisi

ŞAMPUAN ŞİŞESİNDEN KAPAKLI KALEMLİK YAPILIŞI


Şampuan şişesinden harika kapaklı bir kalemlik ve iğnelik yapılışı.Atık maddelerden neler yapabiliriz diyorsanız nazarca.com aradığınız,istediğiniz herşeyi bulabileceğiniz potansiyeli yüksek bir hobi ve proje sitesidir.Sizlerle paylaştığım ilginç,işe yarar projelerin nasıl yapıldıklarını elimden geldiğince ben yapmamış dahi olsam hem resimli, hem yazılı ve anlatımlı olarak sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.Şampuan şişesini nasıl değerlendiririz?. Kolay Gelsin.

sampuan-sisesinden-kapakli-kalemlik-yapilisi

Resimdeki kapaklı kalemlik için aynı marka ve renkte iki adet şampuan şişesinin alt kısımları birleştirilerek kullanılmış.Üst kısımlarından iğnelik yapılmış

Üsteki kapak olacak bölümü fiyonk şeklindeki kurdelenin duruşu şeklinde kesilmiş ve kapak kısmındaki kenar görüntüsü kurdele ile gizlenmiş.Şampuan şişesini keserken dikkat edin bir taraf yani kapak olacak kısım daha geniş olmalı,kapak kapatıldığında alt kısım üst kısımın içine girerek kötü görüntü engellenmeli.

Kullanılan iki adet aynı renk ve boydaki şampuan şişeleri.Sizde yine aynı marka ve bu tekniği kullanarak yapabileceğiniz şişeleri tercih etmelisiniz.


kapağı açık olan kalemliğin alt kısmının düz kesildiği üst kısmında ortadan yırtmaçlı gibi kesilerek alt kısmı içine almasını sağlandığını görüyoruz.Düğmeleri  şişeye dikmişler, siz isterseniz önce düğmelere dikiş dikip sonrada yapıştırabilirsiniz.beyaz sutaşı ve ince şerit kurdele ile alt kısım süslenmiş.Kalemliğin kapak kısmını kırmızı sutaşı ve ekose ince şerit fiyonkla süsleyerek keçe kumaşındanda bebek yüzü oluşturulmuş.

şişenin boşta kalan kapak kısmınıda iğnelik olarak değerlendirmişler.

burda keçeden yapılan yüz figürünün detaylarını görüyorsunuz.

This Post Has 5 Comments

  1. Eda can

    Çok güzel olmuş dahada yenilerini ekleyebilirsiniz

  2. enes

    bencede güzeller

  3. batuhan

    çok güzeler

Bir cevap yazın