Örgü Modelleri EL SOKMALI SABUN LİFLERİNDEN ZARİF BİR MODEL

EL SOKMALI SABUN LİFLERİNDEN ZARİF BİR MODEL

820
el-sokmali-zarif-kese-sabun-lif-modeli
el-sokmali-zarif-kese-sabun-lif-modeli

Zarif Kese Lif Modeli olan El Sokmalı Sabun Lif Modeli Örneği ve modeli pek kibar.Açıklamalı Yeni Tasarım Kese Hamam Lifleri için sayfa da bir Çok Lif Modelleri ve Yapılışları görebilirsiniz.

Bu Yeni Lif Yapılışına geçmeden Sarı İncili Gelinleri Kıskandıran Şal Modeline bir bakınız.Eminim gördüğünüz de hemen siz de kendiniz için bir tane örmeyi düşüneceksiniz.

Motif Birleştirme Yöntemleri ve Bebek Örgüleri olan bir diğer sayfada En Şirin Bebek Örgü Modelleri,Şirin Motifli Battaniyeler,Tığ ve Şiş İle Hırka ve Yelekler görebilirsiniz.

kese-sari-puf-cicekli-zarif-lif-ornegi
kese-sari-puf-cicekli-zarif-lif-ornegi

Modelin adı Değirmen Kese Lif Modeli. Orta kısmındaki Fıstıklı Puf çiçekten başlanıyor başaklı Fıstık modeli ile aynı modelden 2 parça yapılıyor.

İki katlı Kese Sarı Lif modelinin kenar oyası yapıldığı vakit birleştirmesi ile Sabun Lifi tamamlanıyor. Aynı Örnek ile Kare Kese Lif Modeli  ve Uzun Lif yapımı ile Takım Sabun Lif modeline çevirebilirsiniz.

cicekli-kese-degirmen-lif-modeli
cicekli-kese-degirmen-lif-modeli

İki tane değişik renk lif ipi 4-5 numara Tığ ile 6 zincirden yuva yapın.Yuvanın içine Toplamda 8 tane kutucuk yapılır. 5 zincir ile ilk kutunun içine 9 lu fıstık yapılır. 5 zincir çekilir fıstıkla aynı yuvada kapatılır.

Tekrar 5 zincir ile sıradaki yuvaya yine 9 defada çekilen Fıstık yapılarak Lif Ortasındaki çiçek tamamlanır. 2. Renk ile Fıstıklı Başak ve kutucuklar yapılmaya başlanır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz