DÜŞÜK OMUZLU KIZ ÇOCUK ŞİŞ ELBİSE MODEL YAPILIŞI
orgu-Straplez -dusuk-omuzlu-sis-orgu-bebek-elbise

DÜŞÜK OMUZLU KIZ ÇOCUK ŞİŞ ELBİSE MODEL YAPILIŞI


Straplez elbise Askılı Şiş Örgü Haraşo ve Düz Ajurlu Etekleri Pileli Kız Çocuk Elbise Öre Videosu ile model Yapımı. Ponpon Nakışlı Şiş işi Elbise nasıl örülür? Tarifi.

Elbisenin ön parçası Düz örgü ortasına da Ajurlu V modeli uygulanmış.Ajur örgülere minik Renkli Ponponlar ile Elbiseye renk katılmış.

Yukarısı Dar ve düşük askılı omuzları açıkta bırakan elbise ortaya yapılan Ajurlar ile artırılmış. Bu Şekilde Kiloş Bebek Elbisesine dönüşmüş.

2 Parça Kız Elbisesinde dikişler sadece yanlara yapılıyor. Ön tarafta 41 ilmeği 20 bir tarafa 20 ilmek diğer tarafa yapılır. Ortada kalan tek ilmek Ajur artırmalar ile çoğaltılır.

dusuk-omuzlu-ponponlu-kiz-ebise-sisle
dusuk-omuzlu-ponponlu-kiz-ebise-sisle

Ajurlar ilk artırmada 3 ilmek ve 3 ajur dan sonra kalan ajurlar da kesme işlemi yapılır. Her ajur 6 ajur dan oluşuyor. Boyu yeterli.

Elbisenin arka kısmına artıra uygulamak için sadece Düz ve Ajurlu örnek yapılır. Süslemeler sadece Elbisenin önüne uygulanır.

Nako elit baby ip ile 3,5 numara misinalı şişe 81 ilmek haraşo atılıyor.Askılar dikişsiz olacağı için 81 ilmek atılır 1 sıra sonra uçları birleştirilir. 10 diş haraşo örün.

omuzlari-acik-sis-modelli-kiz-elbise
omuzlari-acik-sis-modelli-kiz-elbise

Haraşo dan sonra Ajurlu örnek kurulur ve artırma,kesme işleri ile ilerler. 2-3 Yaş için örecek olanlar Akaya 101 Ön parçaya 61 ilmekle başlayabilirler.
1-1,5 yaş için İpi ince olmayanlar aynı sayıda ilmekler ile başlayabilirler. Yaklaşık 2 yumağa yakın ip kullanılıyor. Aynı arka ip ile 5-6-7 yaşlara örek için Arka 111 Ön taraf 71 ilmekle başlar. Örgü Aşkım Bebeğim alışması için çok Teşekkürler.

Örgü Kız Bebek ve Çocuk Elbiseleri Tarifi olan Modeller.

Tek Parça Şiş Elbise Yapımı

Kızlara Örgü Jile Elbise Yapılışı

Şişle 3-4 Yaş Kız Elbise Yapımı

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın