DONDURMA ÇUBUKLARINDAN RESİM ÇERÇEVESİ YAPILIŞI
dondurma-cubugundan-resim-cerceveleri

DONDURMA ÇUBUKLARINDAN RESİM ÇERÇEVESİ YAPILIŞI


Okullarda çocuklara resim,Fotoğraf çerçevesi yapımı ödevi için Paylaştım sizlerle.Tabi evdeki yetişkin ve çocuklarda bu tarz sevimli çerçeveler yaparak eve ayrı bir hava katabilirsiniz.Yaratıcılıkta sınır yok.Tüm Artık,Atık Malzemeleri nasıl değerledireceğinizi nazarca.com yani bu sitemden Hobi Bölümünde görebilirsiniz.

dondurma-cubugundan-resim-cerceveleri

Ev şekli verilerek yapılmış bir resim çerçevesi.Çevresine Stickeryapıştırılmış kırtasiyelerde çok değişik yapışkanlı çocuklarımın deyimiyle stikırlar var.çatı kısmına kırmızı bir karton kullanılmış.

4 adet dondurma çubuğundan kolayca bir çerçeve yapmışlar üzerinize guvaj yada akrilik boya ile boyayabilirsiniz.Anneniz izin verirse Oje ilede boyayabilirsiniz.

burdada yine aynı şekilde dondurma  çubuğu yada doktorların hastalarının ağızlarına,boğazlarına bakarken kullandıkları çubuklardan bunlarıda paketler halindekırtasiyelerden temin edebilirsiniz. bir  tanesinin üstüne bir kitaptan kesilmiş kuş resmi diğerindede plastik çubuklarla süsler yapılmış.belkide boyanmış kibrit çöpleridir ne olduğunu tam çözemedim ben :)

bunlar gerçekten çok şirin olmuşlar. çerçevelerin köşelerini birbirine yapıştırdıktan sonra ince deri iplerle bağlı süsü verilmişve boncuklarla bezenmiş.


bu çerçeve için 8 adet çubuk kullanılmış yine aynı şekilde guvaj yada akrilik boya ile boyanmış.karton ayçiçeği ve yaprak yapıp arasınada bir kaç kurumuş dal ile süslenmiş

This Post Has 3 Comments

Bir cevap yazın