El İşleri DİKİŞSİZ 5 ŞİŞ ÖRGÜ NEŞELİ BOT YAPIMI DETAYLI TARİFİ

DİKİŞSİZ 5 ŞİŞ ÖRGÜ NEŞELİ BOT YAPIMI DETAYLI TARİFİ

649
5-sis-neseli-orgu-bot-modeli-yapilisi
5-sis-neseli-orgu-bot-modeli-yapilisi

5 Tane Patik şişi ile Lastiğinden başlanıp Burundan bitirilen Örgü Neşeli Bot Modeli Detaylı açıklamalı Tarifi. 2 Renkli Spor Bot Patik 3 düğme ile süsleniyor.

Botun üstüne akordiyon örgü tekniğinden kat,kat haraşo ile önüne süs yapılması çok daha şık yapmış. Lastiği uzun yaptığınız da Çorap olarak ta Çocuk ve Büyüklere yapılır.

3 numara 5 tane Patik şişleri ile yapılan Patik 38 numara ve 56 ilmek ile lastikten başlanıyor.Misinalı şişle yapmak isteyenler için önerileri videoda dinleyebilirsiniz.

neseli-kadin-bot-patik
neseli-kadin-bot-patik

2 ters 2 düz lastik ile Kırmızı Bilek lastikli sıralar toplam 24 sıra lastik oluncaya kadar yapılır.Lastik kısmını katlayıp Spor Bot Patik modeli yapabileceğiniz gibi biraz daha uzun yapıp Çorap Bot olarak ta kullanabilirsiniz.

24 sıra lastik yapınca Füme renk ipe geçilerek Düz örgü ile 4 sıra düz örülür ve Bot Patik Topuk kısmına geçilir.

24 ilmek ile Topuk bölümü için ilmekler ayrılır ve ortalanır 12-12 olarak ilmekleri ayırın. Topuk detaylarını izleyerek daha rahat anlarsınız.

orgu-neseli-bot-bayan-patik
orgu-neseli-bot-bayan-patik

Neşeli Bayan Bot modeli 38 numara ama 37 ve 39 numara giyenler içinde rahat olur.Bilek kısmında ilmek ile başlarken çok sıkı yaparsanız Topuktan rahat giyemezsiniz bunlara dikkat edin.

KIZ VE ERKEK BEBEKLERE NAZARCA TEYZEDEN PATİK TARİFİ VİDEOSU

Kız ve Ve Erkek Bebek Patik modelini Şiş ile yapılan bu güzel örnekli Biritli Bebek Patiğinin de yapılışına buradan ulaşabilirsiniz.

ÇEYİZ İŞİ GELİN PATİKLER DE İĞNELİ NAKIŞLI MODEL TARİFİ

Bir kaç tane de Şiş ve Tığla örülen Bot Örgü ve Patik Örgüleri vereyim istiyorum.Çeyizlik Gelin Patik modeli de yapılışı ve nakış işlemesi ile gösteriliyor.

ÖRGÜ SOSYETE EV AYAKKABISI ÖRME BOTLAR VE TARİFİ

Örgü Ev Ayakkabısı Tarifinin de adı Örgü Sosyete Ev Botu modeli.2 şiş ile yapılan bu modelin bilek kısmında Sakallı ip kullanılmıştır.

bilekleri-lastikli-dugmeli-neseli-5-sis-bot-orme
bilekleri-lastikli-dugmeli-neseli-5-sis-bot-orme

Renkler ile uyumlu düğmeler y da isterseniz farklı şeyler ile süsleyebilirsiniz. Akordiyon şeklinde katlı yapılan yerleri Kırmızı yaparsanız yine hoş olur.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz