Örgü Modelleri DELİKLİ ÇİÇEK KADIN YELEK KOL YAKA KESİMLERİ

DELİKLİ ÇİÇEK KADIN YELEK KOL YAKA KESİMLERİ

34446
Nazarca-delikli-cicek-kadin-yelek-anlatimli-kesimli
Nazarca-delikli-cicek-kadin-yelek-anlatimli-kesimli

Şiş ile Bayan yeleği örneği kol kesimleri yaka kesimi detayları tüm Bu çalışmalar için güzel bir örnek nasıl Delikli Çiçek kadın yelek anlatımı.

Bu çalışmanın yapımında 3 numara örgü şişi ve taş rengi bebe ipi kalınlığında bir örgü ipi ile 3 parça halinde yelek anlatımı için 4,5 yumak ip kullanılmış.

Anlatımlı delikli örnekler kadın yelek modelinde 78 ilmekle Önler yapılırken lastikleri ile beraber toplam 78 ilmek olarak belirlenmiş.

anlatimli-video-yelek-kol-kesimleri
anlatimli-video-yelek-kol-kesimleri

Yeleğin arkası içinde 130 ilmek atılarak 38-40 beden kadın yelek örnek ve kol kesimleri gösterilmiş. Bu büyüklükteki bir yelek için 4,5 bobin kadar yelek ipi kullanabilirsiniz.

Bu örnek 5 ilmek ve katları ile oluşuyor. Yapacak olduğunuz model için 5 ilmek ve katlarını hesap edip modeli yapabilirsiniz.

model-aciklamali-bayan-yelegi-delikli-cicek
model-aciklamali-bayan-yelegi-delikli-cicek

Örnek olarak buradaki ön parçada toplamda 13 desen yapılmış.Her biri 5 ilmekten oluşan 13 desen ile ön parçası yapılmış. Ayrıca düğme ilik yerleri içinde 10 ilmek ile ayarlanmış.

38-40 beden den Biraz daha büyük 42-44 beden için de bu modele ikişer desen eklemeniz yeterli olabilir.

Yakası Kolu Kesilen Açıklamalı Yelek

Modelde arka ve ön parçaların kol kesimine gelene kadar 50 santim bir model örümü yapılıyor, daha sonra kol kesimleri ve yaka kesimi gerçekleştiriliyor.

kadin-yelekte-kol-kesim-yaka-oyntusu
kadin-yelekte-kol-kesim-yaka-oyntusu

Biraz daha büyük bedenler de ya da daha uzun yelek isteyenler bu mesafeyi daha fazla ya da isterlerse daha az yapabilirler.

V yaka tarzında çalışılan Kadın yeleğinde kol ve yaka kesimi aynı anda yapılarak önce 10 tane ilmek eklenip kol oyuntusu ardından yapılıyor.

Kaynak: Videolu Anlatım Sevdanın Örgü evi Kanalı

Delikli Çiçek Bayan Yeleği Örnek Anlatımı

Kadın Yelek Koltuk Kesimleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz