DEĞİŞİK FISTIKLI KİBAR BATTANİYE MODELİ AÇIKLAMALI

degisik-fistikli-bebek-battaniyesi-2018-tarifi
degisik-fistikli-bebek-battaniyesi-2018-tarifi

Farklı Fıstık Modelli Örgü Battaniye Örneği Tığla yapılıyor ve oldukça yumuşak bir örgü. Tavsiyem Battaniyeler için ama Bereler,Örtüler,İnce iple Yelekler içinde kullanılır.

Videolu Battaniye Modeli için hazırlamanız gereken malzemeler: Orta kalınlıkta ipe uygun 5-6 numara Tığ. Eğer ipiniz ince olursa ona uygun ip kullanırsınız.

Model için yeterli saydı zincir attıktan sonra Örneği çıkarmaya başlayabiliriz. Çok sıkı olan zincirler çekmeyin ki 2. sırada sık iğne yaptığınızda zorlanmazsınız.

yeni-farkli-fistik-ornekli-bebe-battaniye-tig-orgu
yeni-farkli-fistik-ornekli-bebe-battaniye-tig-orgu

Zincir çekilir dönüleceği zaman 2. zincire sık iğne yapılır. Bu sırayı tamamı ile sık iğne yaparak devam ediyoruz. 2. sırada 3 zincir çekin döndürün 2. sık iğne üstüne tığa dolayın 2 li trabzan yapın.

Aynı deliğe tekrar 2 li trabzan yapın aralarda zincir çekmeden sadece başta 3 zincir çektikten sonra devamını 2 li trabbzanlar ile tamamlıyoruz.

Unutmayın her delikte 2 tane 2 li trabzan olacak arada zincir çekmeden biiişik olarak devam edilecek ve 3. sıra bittiğinde model kurulacak.

Sıralı Çiçekli Gelin Yeleği Modelini de buradan görebileceğiniz gibi Videolu Yelek nasıl örülür? çalışması ile sizlere bu modelden önce sunduk.

Battaniye Örme Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. AYNI ÖRNEKLE FARKLI RENKLERDEN MOTİF TARİFİ | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*