AYNI ÖRNEKLE FARKLI RENKLERDEN MOTİF TARİFİ

farkli-renkle-ayni-motifli-orgu-tarifi
farkli-renkle-ayni-motifli-orgu-tarifi

Aynı Motifler ama farklı renk kombinasyonları ile yapılan Motifli Battaniyeler,Koltuk Örtüsü,Yatak aza Örtüleri hatta ince iple Motifli Yelekler için değişik ve güzel ayrıca Videolu Tarifi de var.

Yuvarlak başlayan sonradan Kare formatına çevrilen değişik renkler ile farklı motifler gibi görünen Modeller için 2 renk ve lif ipi kullanılmış.

motifli-ayni-ornekli-farkli-renkli-motifler
motifli-ayni-ornekli-farkli-renkli-motifler

6 zincirle yapılan halka ya da Sihirli halka ile başlayıp içine 12 tane Birit yani ikili trabzan yapacağız. 2. sıraya geçince 2 renk birden olacağı için Beyaz ipide modele dahil edin.

Her zincire tığa ip alıp alttaki trazan içinden yeni ikili trabzanlar yaparak tamamlıyoruz. Bu arada videoyu izleyin çünkü motif üstünde yürütülen Beyaz renkte modelle birlikte örülecek.

Tek Renkli Tığ örgü Bebek Battaniye Modelleri için gelen İstekler üzerine yayınladığımız Kibar Battaniye Modeli için buradan bakınız.

Motif Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. ÖRGÜ GÖLGELİ BAKLAVA MOTİF TARİFİ | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*