DEĞİŞİK ARTIRMA TEKNİĞİ İLE BEBEK YELEĞİ YAPIMI
degisik-artirma-teknikli-yakadan-orulen-bebek-yelek

DEĞİŞİK ARTIRMA TEKNİĞİ İLE BEBEK YELEĞİ YAPIMI


Kahve Çekirdeği Örgü Deseni ile yapılan Bebek Yeleği Yakadan başlanıyor. Haroşolar yapıldıktan sonra Değişik bir artırma tekniği uygulanıyor. Artırmalar bittikten sonra 3 diş haraşo yapılıp model kurulumuna geçilip beden yapılıyor.

Yelek için 3,5 numara Şiş ve Alize ebe yünü kullanılıyor. 76 ilmekle başlanıp 5 diş haraşo kullanılıyor Kenar için lastik bant bölümünde bir ilik açın ve 6 diş bant için haraşo ayırın.

Videoda 78 ilmek ile başlayın denilmiş yanlışlıkla.78 ilmek başlanınca ilmek ayırmalarda 6 yerine son ön için 8 ilmek kalıyor.76 ilmek ile başlayın.

1 Adet 100 Gram Yumak Alize Bebe ipi kullanılan Yelek 1-2 yaş Bebeklere göre.Bu kullanılan 3,5 numara Şiş ve Bu ip kalınlığı ölçülerine uygun.

1-2-yas-kahve-cekirdegi-desenli-anlatimli-yelek
1-2-yas-kahve-cekirdegi-desenli-anlatimli-yelek

Yelek örneği bir çok Örgüye ilham olan Kahve Çekirdeği modeli ile yapılıyor.İsterseniz aynı ilmek sayıları ile farklı başka örgü deseni de uygulayabilirsiniz.

Kırmızı Başlıklı Kız Beresi de Bugün 2-4 Yaş arası Çocuklar için sunduğum Diğer örgülerden.Eminim şık ve kolay Bere modelini kim yapacaksa Kızlar bayılacak çok mutlu alacaklardır.

Örgü Giysiler ile alakalı değil ama Bu Güzel Manolyanın Kalbi Lif Modelini görmeyenler de görsün istiyorum.

En Cici Bebek Yelek Örgüleri hangi modeller ve örnekler ile yapılmış buradan görebilirsiniz.

Resim silinik görünüyor ama sayfaya baktığınız da net resimler ile Örgü Bebek Bolero ve Yelekler görebileceğiniz bir sayfamız da bu.

Üç Boyutlu Mavi Bebek Hırkası Battaniye,Bere ve Benzer örgülerde çok kullanılan 3 Boyutlu Tığ Modeli ile Tarifi yine Sitemiz de ve burada.

Robalı Model Nasıl Yapılır? göreceğiniz Bebek Yeleği görmek için bu model tam size göre.Baştan sona açıklamalı.

1-2-yas-kahve-cekirdegi-desenli-anlatimli-yelek
1-2-yas-kahve-cekirdegi-desenli-anlatimli-yelek

Yapacak olanların Eline Sağlık Giyecek Bebeklere Allah uzun güzel Ömürler versin İnşAllah.

Bir cevap yazın