Örgü Modelleri Bebek Örgüleri BEBEK YELEĞİ ÖRGÜLERDE ROBALI MODEL NASIL YAPILIR

BEBEK YELEĞİ ÖRGÜLERDE ROBALI MODEL NASIL YAPILIR

2391
delikli-robali-0-1-yas-robadan-bebek-yelegi
delikli-robali-0-1-yas-robadan-bebek-yelegi

0-1 Yaş Bebekler için Şiş Örgü Delikli Robalı Çizgi modeli Robalı Tek parçadan Bebek Yelek Yapımı. Örgü Yelekte Tuğla Örgü modeli kullanılıyor.

Buraya baktığınız da ayrıca Tuğla Duvar Örgü Şiş Modelini ve bu örnek ile yapılmış Bebek Battaniyeleri değişik ren ve ipler ile de görebilirsiniz.

Bebek Yeleğinde Etek uçların da 3 sıra olarak kullanılan Modelin bir değişik örneği de Kafesli Küpler Örgü Modeli yapımı.Bu örneği ben Tuğla örgü motifinden daha çok beğeniyorum.

Yelek Robadan başlanıyor.Model olarak gösterilen Beyazlı bebek Yeleği 2 yaş bebek Yeleği.Anlatım da 0-1 yaş Yeni doğan Bebek Yelek anlatılıyor.

cizgi-robali-0-1-yas-bebe-yelekler
cizgi-robali-0-1-yas-bebe-yelekler

2-3 Yaş Bebek Yelek Robası 80 ilmekten başlanıyor.Ancak Tarifte Yeni doğan yelek açıklaması olduğundan Model 70 ilmek ile başlanıyor. Bu hesaba göre 3-4 Yaş için de 90 ilmek Roba sayısı uygun oluyor.

Yelek için Bebe İpi ve 3,5 numara Örgü şişleri kullanılıyor 1 Yumak ip kullanılan modele 2 renk olması için ayrı bir renk daha ilave ediliyor.

Yelek yapımı Roba başlaması olarak gösteriliyor.Diğer bölümler her gün sayfaya eklenecek Tam Roba anlatımı ve Beden yapılışı videoları da çok yakında sayfa da yerini alacaklar.


Devamı

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz