Örgü Modelleri DANTEL TIĞ ÖRGÜ KADIN YELEK TARİFİYLE MODELLER

DANTEL TIĞ ÖRGÜ KADIN YELEK TARİFİYLE MODELLER

39778
dantel-tig-orguyle-yelek-tarifi-ve-modeller
dantel-tig-orguyle-yelek-tarifi-ve-modeller

Çok Şık Örnekli Tam Detaylı Yelek Tarifi ve Şahane Çeyizlik Gelin Yelekleri,2019 Örgü Bayan Yelekler ve Yeni Şiş ve Tığ Model Anne Yelekleri Bu Sayfada sizler için.

Motifli Bayan Yeleğinin Koltuk kesimi için iki farklı Modern anlatımı ve Yaka kesimi çalışmasını tam olarak Bu Yelek çalışmasın da görebilirsiniz.

Şerife Han Tığ işi Motifli Yeleğin Ön Trabzan Patları için çok güzel bir Öneri de bulunuyor. 1 sıra Kafes 1 sıra da Trabzan ile yapmış.

Ancak dediği gibi aynısını Delikli Trabzan Delikli,trabzan yani 4 sıra yaparsanız daha şık olur.Ama 2 sıra trabzan ya da bu hali de gayet güzel.

Yelek 3 motif sırası 1-2 Yaş Bebek Yeleği üzerinde anlatılıp gösteriliyor.Ancak burada Bayan Yeleğin den farkı yok.Kol ve Yaka Kesimi,Örnek,Motif hepsi aynı sadece değişen Motif sayıları Artırılacak.

bayan-orgu-on
bayan-orgu-on

Bunu Bayan Yele için Kaç Motifle olabileceğini anlamak için,Eski Bir Yelek ya da Hırkanın ön parçasına ölçebilirsiniz. Olmadı Kendi üstünüzde 5-7 motif yan yana ekleyin bedeniniz üstünde ölçün.

Şerife Hanım 5 motifle 38-40 Bayan Yelek Bedeni Ölçülerin de olabileceğini söylemiş.Tabi Kullanılan Malzemeler,Tığ ve İp aynı olursa.

38-40 Beden İçin Önler 5 Motif ve Ön Pat-Arka 10 Motif uygun görülüyor.İpi ve Tığı daha kalın olanların Motifleri hali ile daha büyük olacaktır.Artık burada emin olmak için Ölçmek Şart.

bayan-orgu-arka
bayan-orgu-arka

O zaman Bu Ölçülere göre 42-44 Beden El Örgü Motifli Yelek için Önler 7 Motifli Arka 15 Motifli olur.

44-46 Beden için Yelek Ön 9 Motif,Arka da 18 Motif.Aman bakın tekrarlıyorum.Bu öneriler tamamen Tahmin.Siz ölçün kendinize göre yapın.Alize Simli Şal İpi-2 Numara Tığ.

dantelden-motifli-tarifleri-videolu
dantelden-motifli-tarifleri-videolu

Sayfa altında Bu Yeleğin Tarifinin Videolu anlatımı var. Motifli Dantel Tığ Örgü Gelin Yeleği ve Bayan Yelekleri için Diğer Modellere de ulaşmak isterseniz Örgüler Bölümün de.

Resimlere Tıklayıp Daha Büyük ve Net Görebilirsiniz.

Motifli Dantel Örgü Bayan Yeleği Tarifi

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz