Örgü Modelleri CROP KADIN HIRKA:DETAYLARI İLE ŞİŞ ÖRGÜDE

CROP KADIN HIRKA:DETAYLARI İLE ŞİŞ ÖRGÜDE

6382
crop-sis-model-kadin-hirka-nasil-yapilir-video-nazarca
crop-sis-model-kadin-hirka-nasil-yapilir-video-nazarca

Son günlerde özellikle genç kızlar tarafından çok tercih edilen ve Sevilen Crop kadın hırka modelini Zincir haroşa şiş örgü modeli, V yaka Bayan hırka tarifinde tüm anlatımı ile paylaştık.

Sevgili anne işleri Sevgi Hanım’ın anlatımı ile bu modeli nasıl? yapıldığını tüm detaylarını sitemizde de izleyebilirsiniz.

Kısa bir süre önce paylaştığımız Tığla Crop Kadın Buluz Nasıl yapılır? buraya tıklayarak Motifli Bayan Bluz üzerinde görebilirsiniz.

kolay-sis-modelli-crop-hirka-sesli-video-nazarca
kolay-sis-modelli-crop-hirka-sesli-video-nazarca

Bu modelde zincir haroşa tekniği uygulanarak Crop bayan hırka modeli çalışması anlatılmıştır. Şiş örgü bilmeyenler bu örgüyü tığ ile de aynı şekilde genişlikte ve büyüklükte çalışarak kadın hırka modelleri hazırlayabilirler.

Moda haline gelen çok sevilen Crop hırka tarzı çok moda oldu çeşitli modeller ile yapılıyor. Burada daha kolay bir örgü olan zincir haroşa tekniği ile herkes yapabilsin diye basit bir model olarak gösterilmiş.

Crop hırka modellerinin örgü üzerine çiçek, Bulut, böcek gibi değişik süslemeler ile kullananlarda var.

Crop Hırka Nasıl Yapılır?

Öncelikle Bu modelde 100 gramı 130 metrajlı Ören Bayan Atlas örgü ipleri kullanılmış, akrilik bir örgü ipi ile çalışılmış.

Kalın bir iple 7 Numara örgü şişleri ile model çalışılmış. Bunu göz önünde bulundurun ki Sizin yaptığınız model daha küçük olmasın.

Zincir Haroşa örgü modeli normal haroşa gibi görünse de biraz daha farklı ve ilmeklerin atılışı yönü daha değişik bir şekilde yapılıyor.

Etekten başlayıp 1 arka, 2 ön, 2 kol olarak parçalı bir hırka modeli şekilde anlatılmış.

Arka parçasına bir sıra bir düz 10 sıra tekli lastik yapılarak 64 ilmek ile başlayıp,43 diş zincir Haroşa örgü modeli yapılmış.

Arka parçanın eni 43 santim olduğunda kol kesmeleri kol oyuntusu nsıl yapılır? gösteriliyor.

Ön haroşa bantları ayrı olarak yapıldığı için ilmek sayısı çok daha az olacaktır. Bunun için ön bedene 64 ilmeğin yarısı 32 ilmek ile başlanıyor .

Model 36 beden olarak çalışılmıştır, daha büyük beden ya da daha küçük beden için ilmek sayılarını her parçada Işık eşit olarak artırmanız gerekir.

Kaynak Video: Anne İşleri

Şişle Crop Bayan Genç Kız Hırka Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz