El İşleri Bebek Örgüleri ÇİVİLİ KASNAKTA PONPONLU BATTANİYE YAPILIŞI TÜRKÇE VİDEOLU

ÇİVİLİ KASNAKTA PONPONLU BATTANİYE YAPILIŞI TÜRKÇE VİDEOLU

913
civili-kasnak-ponponlu-bebek-attaniye-yapimi
civili-kasnak-ponponlu-bebek-attaniye-yapimi

Baby Pom Pom Blanket Loom-Çivili Kasnak İşi Bebek Battaniyeleri-Kasnakta Ponponlu Bebek Battaniyesi nasıl yapılır? Türkçe Videolu Baştan en sonuna kadar Kasnakla Battaniye yapım aşamaları.

Çerçeve şeklinde etrafında Çiviler olan Kasnaklar da hem kolay hem yumuşacık Örgü ipleri ile Battaniye yapılışı kolay ve keyifli.

Çivili Kasnakların eni ve boyu 1 metre olmalı Çiviler arasında 4 cm olacak.Toplamda 100 tane Çivi kullanılıyor.

Eğer Kasnakta Örgü Lifler,Kasnakta Paspaslar Çivili Kasnak İşi,Peçeteler,Masa Örtüsü,Konsol Üstü,Sepet,Yatak Odası,Salon Takımları yapılıyor. Tüm bu çalışmalara buradaki Çivili Kasnak işi Modelleri olarak görebilirsiniz.

Kasnakta Battaniyeler için 1 metre en boy 4 santim aralıklı toplam 100 çivi yeterli ama diğer işler için daha Küçük Çivili kasnaklar yaptırabilirsiniz.

Çevrenizde Marangoz varsa eğer onlara uygun ücretlerde yaptırabilir ya da Örgü Çivili Kasnak Lifler ve Oda takımları için evde bulunan Ahşap boş resim çerçevelerinden yapabilirsiniz.

Çivili Kasnak Bebek Battaniyesi yapımında Bebe yünleri ile tüm çerçeveye toplamda enine ve boyuna olmak üzere her seferinde 3 katlı ip ile çivilerin çevresinden ipi saracaksınız. Daha sonra tüm iplerin kesiştiği noktaları iki taraftan sıkıca bağlayacaksınız.

Çivili kasnak işi Battaniye modellerinin en zor aşaması ve en dikkatli olmanız gereken yer Kasnaktan Battaniyeyi kesme ponponları yapma ve çıkarma işlemi. Ancak bunlar videosu net olarak gösteriliyor.

Kasnakta Battaniyeler gibi farklı Aparatlar ile yapılan Battaniyeler ilginizi çekiyorsa o zaman burada bulunan Motif Aparatı Papatyalı Şal Modeli yapılışına buradan bakabilirsiniz.

Eğer Motif Aparatı Battaniye yapılışı görmek isterseniz yine burada ki tekniğe çok benzeyen Motif aparatlı Battaniye yapılışı burada.Burada Motif aparatı evde kartondan yapılmış.

Madem Battaniyelerden bahsediyoruz o zaman diğer teknikler ile yapılan Tığ Tekniği Tunus Modeli Battaniye olan Tunus Kuzulu Battaniye yapılışı hoşunuza gidecektir.

Yine Tunus İşi ile yapılan Küp Şeker Battaniye modeli ilgi çekici örneği ile Kare örnekli güzel bir battaniyeye de buradan bakınız.

kasnak-isi-battaniye-yapilisi-detayli
kasnak-isi-battaniye-yapilisi-detayli

Baby Pom Pom Blanket Loom ( Ponponlu bebek battaniyesi yapımı)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz