El İşleri Bebek Örgüleri CİCİ TOMURCUKLU YELEK VE ÇOCUK HIRKA:VİDEOLU

CİCİ TOMURCUKLU YELEK VE ÇOCUK HIRKA:VİDEOLU

21673
Nazarca-2-3-yas-cici-tomurcuklu-cocuk-yelek-hirka
Nazarca-2-3-yas-cici-tomurcuklu-cocuk-yelek-hirka

Sizler ile paylaşmak da çok heyecanlandığım Cici tomurcuklu Pembe Bebek/Çocuk Yelek ve Hırka modeli.Ayrıntılı anlatımlı,Sesli videolu yapım aşamaları sizler için.

Kendisine ve emeklerine çok değer verdiğim Sevgili Gönül Hanım bu modeli daha önce bizlerle Tomurcuklu örgü başlama modeli adı altında yayınlamıştı, Ben de paylaşmıştım.

cici-tomurcuklu-pembe-cocuk-yelegi
cici-tomurcuklu-pembe-cocuk-yelegi

Hatta burada Tomurcuklu süpürge modelini Renkli katlı tomurcuklu Örgü olarak da tıklayıp izleyebilirsiniz. Her katında Farklı renkler ile de yapılmış.

cici-tomurcuklu-model-kiz-bebek-hirka
cici-tomurcuklu-model-kiz-bebek-hirka

Yine sizlere En şahane Tığ işi örnekleri ile gördüğünüzde bayılacaksınız. Cetvelle nasıl örgüler yapılır? başlıklı 3 Tane Cetvel örgü modeli tarifini de öneriyoruz.

Kız Bebeklere Tomurcuklu Hırka/Yelek Modeli Püf Noktaları

Hem yelek hem hırka hırka modeli aynı şekilde hazırlanarak bir tanesini de kollu hırka modeli diğerinde ise kenarları tırtıklı bebek yelek modeli olarak çalışılmış.

Cici tomurcuklu bebek yelek-hırka modelleri aynı boyutlarda örülmüştür 2-3 yaş arası çocukların giyebileceği büyüklükte çalışılmıştır, ilmek sayıları ona göre verilmiştir.

katli-modelli-tomurcuklu-etekten-orgu-yelek
katli-modelli-tomurcuklu-etekten-orgu-yelek

Kullanılan şiş numarasını 1 numara düşürdüğünüzde de 1-1,5 yaş bebek modeli olarak tasarlayıp örebilirsiniz.

Sevgili Gönül hanım ön biyelerini renkli yapmak isteyenler için haroşa örgü değil de 5 düz ve ters örgü ile yapılmasını önermiş.

Yakalı kolları tırtıklı Yelek modeli ve Etekten başlanan bebek hırka modelleri aynı şekilde çalışarak, sadece kol farkları ile bir detay çalışması yapılmış.

Nazarca-tek-parca-katli-tomurcuklu-yelek-hirka
Nazarca-tek-parca-katli-tomurcuklu-yelek-hirka

Bu renk hırka ve yeleği her renk ip ile yapabilir. Örgü tomurcuklu bölümler etekten başlanarak yaptığınızda her sırasında ayrı renk yine de öre bilirsiniz.

Etekten başlama bebek hırka-yelek modelleri olarak çalışılmış olan modelde pembe renk bebe örgü ipleri ve 3,5 numara örgü şişleri ile yapılmış.

dikissiz-etekten-baslama-cocuk-hirka-2-3-yasa
dikissiz-etekten-baslama-cocuk-hirka-2-3-yasa

Sevgili gönül modelin tomurcuklu bölümlerini şiş ile yapmış. Şiş ile yapmakta zorlananlar Tığ yardımı alarak da ve şiş ile birlikte Tomurcuklu örnekleri yapabilirler.

Burada modeller 3,5 no şişle yapılıp 2-3 yaş bebek hırkası,yelek modeli olarak Etekten başlamalı Bebek Örgü Modelleri olarak çalışılmıştır.

yakali-pembe-tomurcuklu-kiz-bebek-orgu-hirka
yakali-pembe-tomurcuklu-kiz-bebek-orgu-hirka

Siz 2,5 numara örgü şişi ile yaptığınızda 1-1,5 yaşa kadar giyilebilecek boyutta olur. Eğer 4 ya da 4,5 no şiş ile yaparsanız 4-4,5 yaşa kadar giydirebilirsiniz

Tomurcuk Örnekli Etekten Başlama Pembe Çocuk Yelek/Hırka

  • Orta kalınlıklarda bir bebe ipiyle Etekten cici Tomurcuklar Çocuk örgülerine Yelek ve Hırkaya 191 ilmek atılarak başlanır.
  • Tamamen dikişsiz bir model olarak hazırlanan Tek parça Cici tomurcuklu bebek örgüleri misinalı şiş ile yapılıyor.
  • Katlı örgü etek kısımlarını eteği yaptıktan sonra önlere 51, arkaya 89 ilmek bırakılarak kol kesimleri,Roba ayrımlarına geçilir.
  • İlmek sayıları aynı olduğu için robadan örülüşü hem yelek hem hırka için geçerli.Modelin anlatımda robası hırka olarak gösteriliyor, yelek için de aynı tekniği uygulayabilirsiniz.
  • Yelek örenlere parçaları şişe aktardıktan sonra aynı hırkada olduğu gibi örgülere devam etmeleri öneriliyor.

Son olarak ayrı bir şekilde hazırlanan Yaka hırka yelek üzerine dikilerek model tamamlanıyor.

Kaynaklar:Yazar Nazarca-Videolu Anlatım Gönülden Örgüler Kanalına Ait

Cici Tomurcuklu 2-3 Yaş Çocuk Hırka ve Yelek Videosu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz