El İşleri Bebek Örgüleri RENKLİ KATLI TOMURCUKLU SÜPÜRGE ÖRNEĞİ

RENKLİ KATLI TOMURCUKLU SÜPÜRGE ÖRNEĞİ

2444
Nazarca-renkli-katli-tomurcuklu-supurge
Nazarca-renkli-katli-tomurcuklu-supurge

Renkli Tomurcuklu süpürge örgü modelinin kat katlı ve renkli olanını sizlerle çok beğenerek paylaşıyorum. Bu örgü modelini İnanın ki çok sevecek ve çok keyifle yapacaksınız.

Sevgili Gönül Hanım daha önce modeli etekten başlanan örgüler kullanılmak üzere etekli lastik tekniği olarak biz ile paylaşmıştı. Örgü başlama tomurcuklu süpürge modeli adı altında sizlere Sizler için sitemde burada paylaşmıştım.

Bugün modeli o videoda da bahsettiği gibi kat kat ve renk renk yaparak harika bir model ortaya çıkarmış. Bu modeli bebek örgülerinde, battaniyelerin de yeleklerinde, hırkalarında her yerde kullanıp harika modeller yapabilirsiniz.

orgu-renkli-tomurcuklu-model-teknigi
orgu-renkli-tomurcuklu-model-teknigi

Şiş Modeli İsterseniz modeli tek renk üstünden çalışırsınız, isterseniz kat kat 2/3 katta hazırlayabilirsiniz. Yani Renk sıralarını Tek renkte olabilir. Resimde gördüğünüz gibi iki üç renk olarak da yapabilirsiniz.

Renkli tomurcuklu örgü modelini Tek renk örebileceğiniz gibi, üst üste model de gördüğünüz gibi pembe, mavi, sarı şeklinde renk renkte hazırlayabilirsiniz.

tek-renkli-katli-tomurcuklu-supurge-orgusu
tek-renkli-katli-tomurcuklu-supurge-orgusu

Modeli resimlerin de görmüş olduğunuz gibi yeleğin kenar ön biye yerleri yeleği renginde olması için pembe ile yapılmış. Bu şekilde kenar haroşa ilmekleri 5 er ilmek bırakılarak yapılmış.

Kat Kat Renkli Örgü Modeli

Eğer kenar ilmeklerini de haroşaları Renkli olarak yapmak isterseniz 5 düz olarak değil de 5 ders olarak içeriden örmeniz gerekir. O zaman renk geçişleri muntazam olur.Örneğin örgü katsayıları 18 ilmek ve katları ile oluşuyor. 6 ilmek daha eklenerek model oluşturuluyor.

Daha önceki paylaşımda Gönül Hanım’ın tomurcukları yaptığı bölümler çok belirgin ve net görünmediği söylendiği için Gönül Hanım tekrar bu modeli Siz örgü sevenler için çalışarak kanalında paylaşmış.

Bu sefer bu modeli renk renk ya da tek renk olarak katlı olarak modelini de resimlerde görebilir bu şekilde modelinizi kurabilirsiniz.

Tomurcukları Eğer renk renk yapmak istiyorsunuz bir model bittiğinde tekrar aynı modeli farklı bir renk iple devam ettirerek 18 sırada renk geçişleri yapabilirsiniz.

Kaynaklar:Post nazarca.com-Videolu anlatım Gönülden Örgüler Kanalına Aittir.

Renkli Tomurcuklu Süpürge Model Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz