Örgü Modelleri Bebek Örgüleri ÖRGÜ BAŞLAMA:TOMURCUKLU SÜPÜRGE MODELİ

ÖRGÜ BAŞLAMA:TOMURCUKLU SÜPÜRGE MODELİ

4606
Nazarca-orgu-ucu-tomurcuklu-supurge-modeli
Nazarca-orgu-ucu-tomurcuklu-supurge-modeli

Örgü başlama tekniklerinden En güzellerini sayfamızda görebilir, Hatta Tomurcuklu süpürge modeli ile çok güzel yelek, hırka, etol, şal bebek örgüleri, etek ucu model başlangıcının tarifine bakabilirsiniz.

Çok saygıdeğer hanımefendiler den olan sevgili Gönül hanım bu modeli Gönülden örgüler kanalında Tomurcuklu süpürge örgü modeli, bebek yelek başlama tekniği adı altında Biz örgü seven hanımlara tarifi ile sunmuş.

Tomurcuklu-supurge-orgu-baslama-model-yapimi
Tomurcuklu-supurge-orgu-baslama-model-yapimi

Sevgili Gönül bizlere modeli Etek ucu Örgü Tomurcuklu süpürge modelini hem açık pembe hem de yeşil tonlarında Ayrı ayrı iki renk ile çalışarak ne kadar? güzel yakıştığını örnekleri ile göstermiş.

Nazarca-tomurcuklu-supurgeli-orgu
Nazarca-tomurcuklu-supurgeli-orgu

Bebek yelekleri, hırkaları için ideal bir Örgü başlama tekniği Tomurcuklu süpürge örgü modeli ile sevdiklerinize çok güzel örgüler hazırlayabilirsiniz.

Sevgili Gönül hanımın da tavsiyesi bu modeli gördüğünüz gibi tek renk ile etek ucunda sadece uygulayabileceğiniz gibi üste renk renk model olarak da çalışabilirsiniz.

sis-orgu-tomurcuklu-supurge-yelek-baslama
sis-orgu-tomurcuklu-supurge-yelek-baslama

Aynı Örneği baştan başlayarak örebilir, ikinci sırasında farklı, üçüncü sırasında Farklı renkler ile Rengarenk modeller hazırlayabilirsiniz.

Örgü Altına Tomurcuklu Örgü İle Başlama Yöntemi

  • Etek ucu Tomurcuklu süpürge orgu modeli katsayıları 18 ilmek ve 16 sıradan oluşuyor. 18 ilmekle yapılan motifler yapılıp 16 sırada tamamlanıyor.
  • Örneğin anlatımını 3,5 numara şişe bebe ipi ile Pembe renk üzerinden 2 motif çıkararak anlatmış. 2 motif için ise 36 ilmek, 1 tane ek ilmek, 6 tane de kenar ilmeği ile 43 ilmek üzerinden başlamış.
  • Siz de aynı şekilde modelin ilmek sayılarını 18 ilmekle hesaplayıp ayrıca 6 tane kenar, 1 tane ek ilmek. Yani tüm ilmekler den sonra 7 İlmek daha atıp başlayabilirsiniz.
  • Güzel ve anlatımlı örgü modellerinden Yakası tığla gövdesi şişle pembe bebek hırka modelinin yapılışını da sayfamıza siz sevgili hanımlara sunduk.
  • Çok güzel örgülerden olan Kıvrımlı burgular örgü modelini de çalışmalarınıza katabilir, güzel bir örnek daha tarifi izleyerek Öğrenebilirsiniz.

Kaynaklar:Post makale nazarca.com-Videolu Tarifi Gönülden Örgüler Kanalına Aittir.

Güncelleme: 30.01.2021-İlk paylaşılan alttan 2.videoda Tomurcukların yapılışı net anlaşılır olmadığı için 1. video da model tekrar düzeltilerek paylaşılmıştır.

Tomurcuklu Süpürge Model Örgü Ucu Tekniği

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz