Örgü Modelleri Bebek Örgüleri HIRKA VE YELEK UCUNA MODELLİ ÖRNEK BAŞLAMA

HIRKA VE YELEK UCUNA MODELLİ ÖRNEK BAŞLAMA

2174
Nazarca-hirka-kazak-yelek-uc-kivrimli-model
Nazarca-hirka-kazak-yelek-uc-kivrimli-model

Hırka şal battaniye,Yelek,Etol Ucu örgülerde modelli örgü başlama tekniği ile bu güzel kıvrımlı Uç örgü tekniği modelleri çok yakışır.

Örgü modeli tekniği ile gösterilen model üstüne istediğiniz gibi bir desen kurabilirsiniz. Burada kıvrımlı örgü başlama tekniği model ile gösterilmiş.

kazak-yelek-ucu-kivrimli-kahverengi-orgu
kazak-yelek-ucu-kivrimli-kahverengi-orgu

Altında güzel bir lastik tekniği ile uygulayıp üzerine düz örgü, burgulu örgü, haraşo örgü gibi teknikleri model olarak kullanabilirsiniz.

Model hem koyu kahverengi Koton örgü ipi, hem de mavi bebe ipi ile iki renk üstünden küçük birer motif çıkarılarak gösterilmiş.

Lastiksiz örgülerde bu şekilde örgüler ile başlayıp daha sonra modelinde istediğiniz örneği kurabilir, yelek uçlarına, hırka, kazak, etek uçlarına bebek örgülerine bu şekilde başlayabilirsiniz.

sis-orgu-uc-orgu-kazak-yelek-etol-modellerine
sis-orgu-uc-orgu-kazak-yelek-etol-modellerine

Örgü aynı zamanda örgü kazaklarda kol ucunda ve etek ucunda bu şekilde kıvrımlı desen ile çok güzel modeller hazırlayabilirsiniz.

Üst giysisi örgü modelleri dediğimiz hırka, kaban, manto gibi modellerde İspanyol kol ve bu şekilde örgü başlama tekniği ile çok şık örgüler yapılıyor.

Görmüş olduğunuz kahverengi örgü modelinde 2 motif üstünden çalışılmış. Her bir motif 19 ilmek ve katları ile hesaplanıyor.

nazarca-uc-orguleri-yeleklere-kazaklara
nazarca-uc-orguleri-yeleklere-kazaklara

19 ve katı olacak şekilde tüm ilmekleri attıktan sonra ek olarak bir ilmek ve iki kenarı ile Toplam 3 ilmek üstünden Ayrıca ilmekler atabilirsiniz.

Kaynaklar:Yazı nazarca..com-Videolu anlatım Nazarca Örgü Modelleri Kanalına Aittir.

Modelli Örgü Ucu Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz