Örgü Modelleri Bebek Örgüleri YELEK BLUZ VE HIRKALARA PETEKLİ AJURLU ÖRNEK

YELEK BLUZ VE HIRKALARA PETEKLİ AJURLU ÖRNEK

1668
Nazarca-bluz-hirka-yelek-petekli-ajur-orgusu
Nazarca-bluz-hirka-yelek-petekli-ajur-orgusu

Şiş örgülerinde Yelek, Bluz, Hırka,Kazak gibi birçok modeli Petekli ajurlu kabarık örnek ve model yapılışı.Anlatımlı Gösterişli Ajurlu Şiş Örnek.

Dört Mevsim kullanılan örgü modellerinden güzel iri desenli Petekli ajurlu kabarık örnekli bir model ile sizlere çok güzel gösterişli bir örgü çalışmasını sunduk.

beyaz-mavi-petekli-ajurlu-ornek
beyaz-mavi-petekli-ajurlu-ornek

Nazarca örgü modelleri kanalımızdan sizlere sunduğumuz modelin her iki tarafında Haroşa örgü ilmekleri bırakılmış. Bu tercihe göre yapılan bir işlem. Burada etol, şal, bebek battaniyesi, yelek, hırka gibi örgülerde her iki tarafa düz haroşa gibi ilmekler bırakarak da model çalışılabilir.

petekli-modelli-ajurlu-nazarca-orgu-yapmak
petekli-modelli-ajurlu-nazarca-orgu-yapmak

Ajurlu Petekli Nazarca modellerden beyaz renkli olan 3 numara örgü şişi beyaz Koton ip ile motif çıkarılmıştır. Altında birkaç diş haraşo örgü sonrası örnek kurulumuna geçilmiş.Örgüye başlangıçta altında daha farklı lastikler ile de örgüye lastik ile başlayıp model ile devam edebilirsiniz.

Mavi örnekli modelin tarifinde daha kalın bir bebe ipi ve 4 numara örgü şişi ile mavi ip Kullanılıp model çıkarılmış.Ajurlu Petekli Modelin arka tarafı kötü görünmese de tek taraflı örgü modeli olarak kullanılabilir Bir desen de.

kabartili-petekli-ajur-mevsimlik-model
kabartili-petekli-ajur-mevsimlik-model

Petekli ajurlu mevsimlik örgü modeli güzel kabarık desenleri ile 10 ilmek ve katlarından oluşuyor.10 ve katını hesaplayıp her desen için 10 ilmek +1 ilmek daha atıp ondan sonra bluz, yelek, hırka ne yapmak istiyorsanız başlayabilirsiniz.

Kaynaklar:Post yazı nazarca.com-Videolu Anlatım Nazarca Örgü Modelleri Kanalına Ait.

Kabarık Modelli Ajurlu Örneğin Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz