cicek-ornekli-baharlik-spor-fular


ÇİÇEKLİ ÖRNEKLİ SPOR BAHARLIK FULAR TARİFİ

El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi

Benim özellikle spor giysiler ile çok yakıştırdığım Örgü Çiçekli Baharlık Spor Fular Modeli Videolu tarifli örnek anlatımı ile İlk bahar Örgüleri için Şal ve Fular Modeli.

Eğer bu modeli daha büyütüp Şal olarak örmek isterseniz özellikle Yaz düğünleri olan hanımlara Daha şık ve gösterişli olması için Simli ipler ile örmelerini önerim.

Açık havada yapılan Düğünlerde Abiye giysi üstüne kullanmak için İnciler dikebilir ya da Fantezi Örgü İpleri ile de yapabilirsiniz.

baharlik-cicekli-spor-fular
baharlik-cicekli-spor-fular

Seçeceğiniz Bebe ipi ya da Merserize iple ile yapabileceğiniz Fular için 20 zincir çekerek başlanır sondan 6. zincire batılır kapatılır tekrar 5 zincir çekin dönün tığa 2 kere ip alın yaptığınız yuvanın içine 4 lü çekilen trabzan yapılır her seferinde tığa 2 kere ip alınır yuva ,içine toplam da 5 tane 4lü trbzan yapılır.

Ana yuva içine bu şekilde 3 tane Yapraklar yapılır.Örnek bu şekilde devam edilir yani Motif,motif yapıp birleştirme yapılmaz.

Son yayınlanan Burgulu Kalpli Örgü anlatımı için buradan bknz Battaniyeler ve Lifler için tavsiye edilen yumuşacık örgü.

Baharlık Çiçekli ular Videosu

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir