Örgü Modelleri BÜYÜK ERKEKLERE AYNI KUMAŞ CEKET GİBİ ŞİŞLE CEKET MODELİ YAPILIŞI

BÜYÜK ERKEKLERE AYNI KUMAŞ CEKET GİBİ ŞİŞLE CEKET MODELİ YAPILIŞI

1874
buyuk-erkeklere-kumas-ceket-modeli-gibi-ceket-yapimi
buyuk-erkeklere-kumas-ceket-modeli-gibi-ceket-yapimi

Kumaş Erkek Ceketi Modelli El Örgü Şişle Erkek Ceket Yapılışını mutlaka izlemelisiniz.En Güzel Yetişkin Erkek Büyük Ceket Modeli ve Tarifi bu diyebilirim.İki Şişle Adamlara Ceket Örme.

Pirinç Örgü Modelli Büyük Adam Ceket Yapımın da Alize Lanagold Classic 8×100 gr (240 metre) Renk No:29 Örgü ipi ve 4.5 numara Şişler.

Tek renk olarak kullanılmış. Zaten Örgü Ceket için Açık renkli Örgü iplerinin pek olacağını düşünmüyorum.Tabi çok düzgün örgü eli olanlar uygun iplerden yapabilir.

buyuk-adamlara-el-orgu-takim-ceketi-orme
buyuk-adamlara-el-orgu-takim-ceketi-orme

Zaten Giyilebilir bir Yetişkin Adam Ceketi örmek için Örgüyü düzgün ve çok Temiz örmek şart.Aksi halde gördüğünüz ile ördüğünüz aynı düzgünlükte ve güzellikte olmaz.

Erkekler İçin Ceket Yapımı için Arkası yırtmaçlı Ceket uygun görülmüş.Cepli Erkek Ceketin Kumaş Adam Ceket modelinden neredeyse hiç bir farkı yok.

ÖRGÜ ADAM KAŞKOLLARI VE 7 TANE TÜRKÇE VİDEOLU YAPILIŞI

Büyük Adamlar İçin Örgü Modelleri ve Yapılışlarına bu önceki günlerde hazırladığım sayfadan bakabilirsiniz.

Ceket yapılışı ilk önce Ön parçadan 51 ilmek ile 7 40 bedene uygun olarak yapılmış.1 Ters 1 Düz ile Pirinç modeli başlatılmış.

pirinc-orguden-erkekelere-adam-ceketi-yapilisi
pirinc-orguden-erkekelere-adam-ceketi-yapilisi

İki ön parçadan sol ön ilik evi açılmış olan. Önlerin içe bakan taraflarında ovallik sağlanıyor.Yaka kesimi kare şeklinde yapılıyor.

Arkada Yırtmaç olduğundan İki para şeklinde başlanıp sonra örgüler birleştiriliyor. Bunun için 4 şişin 2 sine 51 diğerine de 51 ilmek atın.

ÖRGÜ ADAMLARA V YAKA SÜVETER YAPILIŞI TÜRKÇE VİDEOLU

Adamlara Şişle Süveter Örmek için de resimdeki modeli öneriyorum.Resine tıklayınca sayfada göreceksiniz.

8 cm uzunlukta iki parça yapılıp sonra birleştirecekseniz. Kollar manşetinden 43 ilmek ile başlayıp ters ile aşlayıp tersle pirinç modeli ile başlanıyor.

anlatimli-adam-ceketi-iki-sisle
anlatimli-adam-ceketi-iki-sisle

Yaka için ilmek çıkara yöntemi uygulanıyor.Bu detaylara Sevil Örgü Modelleri Sevil hanım videoda çok detaylı bir anlatım ile gösteriyor.


Devamı

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz