NEZİHE GÖZÜTOK HANIMDAN İKİ RENKLİ BEBEK ÖRGÜSÜ YAPIMI
nezihe-gozutok-iki-renkli-orgu-yapilisi

NEZİHE GÖZÜTOK HANIMDAN İKİ RENKLİ BEBEK ÖRGÜSÜ YAPIMI


Nezihe Gözütok Hanımdan İki Renkli Bebek Örgülerin de Şirinden de şirin Örgü Modeli Tarifi.Başka Tığ ve Şiş Örgü Tariflerini de sayfamız da görebilirsiniz.

Merhaba hayırlı akşamlar modelimiz her çeşit örgüye yakışan bir model iki renkten oluşmaktadır. Önce 2 sıra zemin için krem rengiyle düz örgü örülür sonra krem rengini örmeden 1 ilmek atlıyoruz.

1 kırmızı örülür 2.ilmeği kırmızı ile 2 defa dolayarak örüyoruz 3.ilmeği tekrar normal örüyoruz. Yani 3 kırmızı ilmek örmüş oluyoruz tekrar 1 krem örmeden atlıyoruz bütün ilmekleri aynı şekilde örerek sırayı tamamlıyoruz.

nezihe-gozutok-orguleri
nezihe-gozutok-orguleri

Örgümüzün ters tarafında kremleri yine örmeden atlıyoruz kırmızı ilmeklerin üçünü tersinden birlikte bir örüyoruz bir ajur doluyoruz.

Büyük Erkeklere Örgü Takım Ceketi Tarifi için İki şiş ile Pirinç örgüden yapılan Aynı Kumaş Ceket gibi görünen El Örgü Adam Ceketi yapımı.

Tekrar aynı ilmekleri bir defa daha örerek şişten çıkartıyoruz bu sırayı da bu şekilde tamamlıyoruz. Örgünün ön tarafına geçince tekrar 2 sıra krem rengiyle düz örüyoruz.

iki-renkli-cicek-orgu-nezihe-gozutok
iki-renkli-cicek-orgu-nezihe-gozutok

Sonraki yıldızları yaparken alttaki sıradaki örmeden atladığımız ilmeğin her iki tarafından da birer ilmek ile birlikte 3 ilmeği kırmızı sonraki krem rengini 1 ilmeği örmeden atlayarak sıra tekrarı yapıyoruz kolay gelsin

Nezihe Gözütok Youtube Örgü Kanalı

This Post Has 2 Comments

  1. Sitemde ki tüm yazıları şimdiye kadar hepsini tek,tek şimdiye kadar Ben yazdım.Ancak Bugün Nezihe hanım Modelinin makalesini endi yazdığı için emeği boşa gitmesin diye onun yazdığı yazı ile videosunu paylaştım.Makale yazması Asla benim talebim değildi güzellik yapış yazmış Allah Razı olsun.Bundan sonra Her zaman olduğu gibi yine Tüm Makaleleri kendim yazacağım.Nezihe hanıma çok Teşekkürler emeklerine sağlık

Bir cevap yazın