Örgü Modelleri İŞTE BENDEN ISRARLA TARİFİ İSTENİLEN AJURLU MODELİN YAPILIŞI

İŞTE BENDEN ISRARLA TARİFİ İSTENİLEN AJURLU MODELİN YAPILIŞI

476
israrla-istenilen-orgu-modeli
israrla-istenilen-orgu-modeli

Bu Yıl En Çok İstenilen Örgü Deseni Tarifi ile damga vuran Ajurlu İki Sıralar Örgü Modeli Yeni Bayan Yeleklerin de görebileceğiniz bir Model.

İki Sıralı Ajurlu Modelin Motifleri aslın da İki Ajur arasında kalan desen değil.İki Zikzak örnek arası İkili Ajurlar bir desen oluyor.

Örnek 9 ve katlarından hesaplandıktan sonra 1 tane daha İlmek ile yapılıyor. Mesela 4 desen için 9X4: 36 ilmek ediyorsa siz 1 ilmek daha ekleyerek 37 ilmek ile başlayabilirsiniz.

zincir-ajurlu-orgu-modeli
zincir-ajurlu-orgu-modeli

2 Sırada bir kendini yenileyen Örgü Örneği göründüğünden çok basit olduğunu ördükçe anlayacaksınız.Bu Model ile Ajurlu Gelin Etolleri ve Şalları oldukça Moda oldu.

NEZİHE GÖZÜTOK HANIMDAN İKİ RENKLİ BEBEK ÖRGÜSÜ YAPIMI

Daha çok Çocuk Örgülerine Örnek Bakınanlara Nezihe Gözütok Örgü Modeli çalışmasını önerim.

ajurlu-iki-siralar-orgu-deseni
ajurlu-iki-siralar-orgu-deseni

Tek sırada kurulan model kendini 2 sırada gösterdiği için 2 sıralı bir örgü modeli diyebiliriz. Çok İstenilen Zincir Ajurlu İki Sıralar Örneği Yazlık ve Baharlık Örgülere de uyumlu bir motif.

Yünlü Yumuşak örgü ipleri Angora,Alize,Nako ve Kartopunun ipleri ile Bu Mevsime uygun bir çok şey yapılır.. Özelikle uzun misinalı şişler ile en güzel bana göre Gelin Etolü yapılır.

Küçük Örgü Evi Örgü Modeli çalışmasını kanalların da iz Örgü Severler için yayınlamışlar.Ören Bayanın eline emeğine sağık.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz