El İşleri Bebek Örgüleri BİTİŞİK YÜZÜK TAŞI BAYAN YELEK MODELİ

BİTİŞİK YÜZÜK TAŞI BAYAN YELEK MODELİ

25314
bitisik-yuzuk-tasi-orgu-modeli-yapilisi-videosu
bitisik-yuzuk-tasi-orgu-modeli-yapilisi-videosu

Örgü bayan yelek modellerinde en sevilen eski örgülerden Bitişik Yüzük Taşı Örgü Modeli farklı versiyonu ile Örgü tekniği ile gösterilmekte.

Bitişik yüzük taşı modeli ve Örgü Yüzük Taşı örneği arasındaki fark arada bırakılan ilmek sayıları. Aralarda ilmek 6 ilmek haroşa örgü bırakılıyor, kolon şeklinde Desenler uygulanıyor.

sis-orgu-bitisik-yuzuk-tasi-motifi
sis-orgu-bitisik-yuzuk-tasi-motifi

Siz de burada isterseniz desen aralarına 1 ya da 2 ilmek haroşa bırakmak yerine 5-6 ilmek Haroşa örgü veya farklı ara örgüsü yapabilirsiniz.

Tam bu mevsimde uzun bayan Etol modelleri, şal örgüleri, bayan yelek ve hırkaları, Bebek örgü modelleri için uygulanabilir zarif bir örgü deseni.

Bu örgünün altına Altına muhakkak ki lastik örgü uygulamanız gerekmektedir. Modelde örgü Cilveli lastik tekniği ile başlanmış. Bu tekniği yan patlar için de kullanabilirsiniz.

bitisik-yuzuk-tasi-sis-orgu-tarifi
bitisik-yuzuk-tasi-sis-orgu-tarifi

Arzu ederseniz sevdiğiniz farklı lastik örgüler ile de başlayabilirsiniz Ama mutlaka bir lastik Haroşa örgü gibi bir örgü bırakılması gerekiyor.

Lastik kullanmadığınız taktirde modelde etek uçları kıvrılma yapar. Bu da hiçbir modelde hoş görülmez.

Gönül Hanım burada etek ucuna haroşa ya da pirinç örgü ile başlamanızı öneriyoruz. Bu şekilde olduğunda örgü toplama yaptığı için kötü bir görüntü oluşturabilir diyor.

sisle-bitisik-yuzuk-tasi-modeli
sisle-bitisik-yuzuk-tasi-modeli

Örneğin motifleri 7 ilmek ve 8 sıradan oluşuyor. Örneğin anlatımı 3 desen ile yapılıyor. 3 motif ile anlatılan örgüye 21 ilmek ve 2 kenar ilmeği ile 23 ilmek ile başlanıyor.

Her 3 desen için 23 ilmek hesap ederek bu şekilde de hesaplayabilirsiniz, ya da 7 ilmek ve katlarını hesaplarsınız.

Bitişik Yüzük Taşı Modeli Videosu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz