Skip to main content


iki-taraffli-kutu-yildiz-ornekli-tig-isi-yapilisi

BİR TARAFI KUTU BİR TARAFI YILDIZ TIĞ ÖRGÜSÜ İLE BERE VE BATTANİYE

İki Tarafı Farklı Örnekli Çift Örülen Tığ İşi Modeli Bir Tarafı Kutu diğer Tarafı Yıldız Örneği olan Çift Taraflı Kullanılan Bere ve Battaniye Tarifi için bu modeli görmemezlik olmaz.

Örneğin Bere Yapılışı Yabacı Battaniye yapılışı da Türkçe videolu. Mavi Beyaz Battaniye modelini buldum ama bu model den Pembe Beyaz Bebek Battaniyesinin modelini maalesef bulamadım.

Ayrıca doyurucu örnek hakkında yeterince Bilgiler ve Benzer örnekler ile güzel bir Örgü Tığ Deseni sayası hazırlamak istiyorum.

bir-tarafi-yildiz-bir-tarafi-kutu-tig-orgusu-battaniye
bir-tarafi-yildiz-bir-tarafi-kutu-tig-orgusu-battaniye

İki Taraflı Kafes Örgü Modeli tekniği ile farklı desenler de görebileceksiniz. Zamanla bu tarz model yapılışlarını da yayımlamaya devam edeceğim.Bu gördüğümüz Battaniyesi.Türkçe olan videoda bunun yapılışı sayfanın altında.

KOLAY VE HIZLI İKİ KATLI BEBEK BATTANİYE ANLATIMI

İki Katlı Bebek Battaniyesi Tarifi olan Benzer bir örnek ile farklı desende Bu Battaniye yenin yapılışına buradan bakınız.

iki-tarafli-kutu-tig-orgu-bebek-battaniye
iki-tarafli-kutu-tig-orgu-bebek-battaniye

Bu Pembe ve Beyaz Renkli Tığ işi 2 Renkli Çift Taraflı Örnekli Battaniye modelinde örnek biraz daha farklı.Gördüğünüz gibi bu tarz örgüler çok şık.

İKİ TARAFLI TIĞ İŞİ BEBEK YELEĞİ ÖRÜLÜŞÜ

İki Taraflı Bebek Yelek modelinde aynı teknik başka Tığ işi modeli İle Yelek Yapılışı sayfamız da var.

İKİ TARAFI FARKLI RENKTE ÖRGÜ MODELİ VİDEOLU

Şiş ile yapılan Bu Modelin Tarifini de buradan  İki Tarafı Farklı Renk Örgü Modeli sayfamdan ulaşabilirsiniz.

kahverengi-beyaz-kutulu-yildizli-cift-orgu-paspas
kahverengi-beyaz-kutulu-yildizli-cift-orgu-paspas

Yıldızlı Kutulu İki Taraflı Örgü burada Banyo,Kapı önüne arada kafes örgü ve motif gibi görünen teknik ile Paspas modeline uygulanmış.Gördüğünüz gibi çok amaçlı Örgü Tığ işi modeli.Nereye dokunsa bir gideri var.

yildizli-kutu-ornekli-cift-tarafli-tig-isi-bere
yildizli-kutu-ornekli-cift-tarafli-tig-isi-bere

Zincir çekilip uçları birleştirilip yuvarlak ve dikisiz örülen Bu Berenin yapımı Bu sayfa da sayfa altında.İki tarafı da kullanılan Bere çok güzel.

kutulu-yildizli-iki-tarafli-tig-bere
kutulu-yildizli-iki-tarafli-tig-bere

Buda Bere modelinin diğer yüzü.İki Yüzü de düz olduğundan modelin tersi yüzü yok.Ayrıca iki tarafı da örnek olarak çok güzel ve kullanışlı.

Almanca
Diese Kappe ist für 3-6 Monate alt
Ich habe hellere Farbtöne für perfekte Sicht verwendet. Die komplette Kappe ist in einem dunkleren Farbton. der Grundstiche wird im Vielfachen von 8 liegen.

Bei der Arbeit mit diesem Muster muss man immer wissen, dass es “1dc. 1 ch.” Ist. Muster und Stiche werden in der gleichen Farbe gearbeitet.

Bedeutet * violette Stiche werden immer an violetter Reihe und rosa immer an rosa bearbeitet *

Dieses Muster aufgrund der doppelten Schicht bietet mehr Wärme und Komfort und wird für Afghanen, Jacken, Decken, Matten und viele andere Projekte verwendet.

bir-yuzu-kutu-diger-yuzu-yildiz-battaniye
bir-yuzu-kutu-diger-yuzu-yildiz-battaniye

Burada İki Taralı Kutu ve Yıldız Örnekli Bebek Battaniyesini bitmiş olarak görebilirsiniz. Turuncu ve Beyaz Renkli  olanı ben Yatak Örtüsü gibi kullanabilirdim mesela.Yada Koltuklara Günlük kullanabileceğiniz Koltuk Örtüsü Örgüler olabilir.

İngilizce

This cap is for 3-6 months old
I’ve used lighter shades for perfect vision. The complete cap is in darker shade.. the no. of foundation stitches will be in the multiple of 8..

While working this pattern one must always know that it’s throughout “1dc. 1 ch.” pattern and the stitches are worked on the same colour.. means * purple stitches will be always worked on purple row and Pink always on pink*

This pattern because of double layer gives more warmth and comfort and is used for Afghans , jackets, blankets, mats, and many such projects.
Türkçe Videolu Yıldızlı Kutulu Çift Taraflı Bebek Battaniyesi videosu

Crochet Reversible Cap/ Hat/ Beanie Pattern

Benzer Yazılar:

TIĞ İŞİ FÖTR ŞAPKA NASIL ÖRÜLÜR RESİMLİ AÇIKLAMALI
Tığ el işi ile ilgilenen hanımlara kendilerine şıklıklarına şıklık katacak ve yaz sıcağından koruyacak Tığ İşi Fötr Şapka Örneği Resimli Anlatımı. Denizde başınıza Güneş geçmesinden endişeleniyorsanız ve kendi şapkanızı kendiniz örmek istiyorsanız Resimli Açıklamalı ...
TIĞ İŞİ KUŞ AYAĞI RESİMLİ AÇIKLAMALI BATTANİYE ÖRNEĞİ
Tığ işi Örneklerde en sevdiklerim arasında olan Kuş Ayağı Tığ İşi Örneği genelde Bebek Battaniyesi Örmek için ve Örtülerde tercih ediliyor. Resimli anlatımlı el işi isteyen hanımlar için Bugün Kiminin Kuş Ayağı Örneği dediği ...
ÖRGÜ TEPENİN GÜLLERİ MODELİ TÜRKÇE VİDEOLU
Tepenin Gülleri Örgü Modeli Bayan örgüleri için özellikle Yelek modelleri için önerilen Türkçe videolu açıklaması ile örneği beğenenler buradan bakabilirler. tepenin-gulleri-orgu Ben örneği çok beğendim ve yeni keşfettiğim bir örgü kanalından ...
KÜL TABLASI ALTI İÇİN ÖRGÜ TIĞLA KALP MOTİFİ ÖRÜLÜŞÜ
Küçük Örgü Örnekleri arasından sizlere Kül tablalarının ve Bardak altlığı Örgü olarak kullanabileceğiniz şık bir Kalp şeklinde Tığla örülen Örgü. Genelde Bardak altlığı için örgü kullanılır diye düşünmeyelim zira içinde yanan sigaranın ısısı nedeniyle ...
YAKASINDAN BAŞLANIP DÖNE,DÖNE YAPILAN TIĞ İŞİ BAYAN KAZAK
Yakadan başlamalı döne,döne yapılan Robası ile Kollar ayrı beden bütün örülen Tığ İşi Robadan 36 Beden Genç Kız ve Kadın Kazak Yapılışı. Daha Büyük bedenler için de Trabzan sayıları veriliyor. Alize Diva ip- 3,5 ...
ÇORAPLI BANTLI BEBEK BOT PATİK SEVİMLİ PATİK YAPILIŞI
Çoraplı Örgü Bebek Botuna Tarifi - İçi Çoraplı Bebek Bot Patik yapımına Alt tabandan başlanıyor.Taban bittiğin de yanlara Biyesi yapılıyor. Ön tarafa gelindiğinde eksiltmeler ile ilmek sayısı eksiltiliyor.Sonra yan taraftan açılan Bot Bilek Bandı ...
3-6 AYLIK BEBEKLERE BONCUKLU ŞİŞ PATİK TARİFİ
3-6 Aylık arasında olan Bebeklere göre yapılan Boncuklu Beyaz Bebek Patik Şiş ile yapılan Videolu şirin Bebek Patiği Tarifi. Püsküllü Boncuklu Bebek Patiği için ince bir ip tahmini 2,5 numara misinalı şiş kullanılmış. 47 ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir