Örgü Modelleri Bebek Örgüleri İKİ TARAFLI TIĞ İŞİ BEBEK YELEĞİ ÖRÜLÜŞÜ

İKİ TARAFLI TIĞ İŞİ BEBEK YELEĞİ ÖRÜLÜŞÜ

1527
iki-tarafli-tig-isi-yelek-modeli-bebek
iki-tarafli-tig-isi-yelek-modeli-bebek

Çift Tarafı da kullanılan İki Taraflı Bebek Yeleği Tığ Modeli Kolay Yelek Yapılışı ile Türkçe Videolu Yapım aşamalı Tığ işi Çocuk Yeleği.

Ayşegül Hanım Bebek Yeleği anlatımını videosun da tüm detayları ile gösterdiği gibi aynı zamanda sayıları da metin olarak açıklamış.

Bebek Yelekleri  için zarif görünen Yazlık Merserize iple örülen 0 numara Tığ ile 81 Zincir Çekilerek başlanan üzerine 78 Trabzan yapılarak Başlanıyor.

0-7 Aylık Bebek Yelek modelinin daha Büyük Bebekler ve çocuklar için sayıları 10 tane artırarak yapabilirsiniz.Model Erkek Bebek Yeleği olarak söylense de Model çok güzel hem Kız Bebek Hem Erkek Bebeklere olur.

Öreğin ters tarafı yüz tarafından daha şirin  göründüğü ve Temiz bir Örgü olduğu için Model Çift taraflı kullanılır ve Tığ İşi Bebek Battaniyeleri için ideal bir Motif.

Yelek sayıları video sonunda şu şekilde not edilmiş. 81 zincir çekiliyor ve 78 adet 3’lü tabzan örülüyor.

2. Sıradan itibaren her sıra köşelerde 4 trazan artırılıyor.Toplam da Arka 60 trabzan,Kollar 44 trabzan ön de 30 trabzan şeklinde ilerliyor.

tigla-cift-tarafli-bebek-yelegi-yapilisi
tigla-cift-tarafli-bebek-yelegi-yapilisi

Kolların altına 10 ar zincir çekilerek bedenden ayırıyoruz ve Beden istenilen uzunluğa gelinceye kadar yapıyoruz. Ayşegül hanım 22 sıra şeklinde yapmış.Bebek Yelek kenarı sık iğle ile çevresi yapılarak örnek bitiriliyor

Ayşegül hanım ve örecek olan Hanımların ellerine sağlık,kolay gelsin. Eğer Bayan Yelekleri için Tığ işi Yelek Örnekleri isterseniz o zaman Kibar Midye Örgü Modeli yapılışı burada.

Ayrıca yine çok şahane bir Tunus Modeli olan Fıstıklı Tunus Örneği ve yapılışı ayrıca bu örnek ile yapılan Kadın Yelek Modelini buradan görebilirsiniz.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz