Dekorasyon BEBEK ODASI YENİLEME VE DEKORASYONU

BEBEK ODASI YENİLEME VE DEKORASYONU

155
bebek-odasi-dekorasyon-tasarim-duzenleme
bebek-odasi-dekorasyon-tasarim-duzenleme

Bebek Odası Nasıl Yenilenir? Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?Bebeklerimizin Hayatını Renklendirelim

Bebeklerimizin hayatını renklendirelim ki hayal dünyaları da renklensin. Hemen her oda ve yaşam alanı için dekorasyonlar düşünür olduk.

Bebek odası içinde artık ebeveynler farklı tasarımlar bulabilmek için sürekli bir arayış içindeler.

modern-bebek-odalari-2020
modern-bebek-odalari-2020

Sosyal medyanın aşırı bir şekilde hayatımızda yer bulması nedeniyle pek çok tasarım ve modelleri bir parmak hareketiyle görür olduk. Bunların hepsi de bize bir fikir veriyor.

Farklı tasarımlar ön planda ancak temel faktör, bebeklerin büyüme dönemlerinde zihin gelişimine katkı sunacak fikirleri uygulamak olmalıdır.

Şimdi bebek odası için hem farklı hem de öğretici dekorasyonlara göz atalım.

Tema İçeren Bir Bebek Odası Dekorasyonu

Tema içeren bir dekorasyon sizin işinizi çok daha kolaylaştıracaktır. Çünkü yapılacaklar birbiri ile bağlantılı olduğu için hem güzel gözükecek hem de puzzle parçalarını birleştiriyor gibi her şey doğru bir düzende yerini bulacak.

Mesela bir gökyüzü gecesinin temasını düşünün. Tavanı siyaha ya da kobalt mavisi ile boyayıp üzerine ışıklı ya da parıltı yıldızlar ile donatın.

Burada eğer temin edebilirseniz led ışıklı yıldızlar kullanmanız dekorasyona daha uygun olacaktır.

Bir başka Bebek Odası duvar dekorasyonu için büyükçe bir ay resmi planlayın. Arka planın siyah ve küçük küçük birkaç yıldızın göze çarptığı bir fon oluşturun.

Duvarın köşesinden abajur ile sağlanan aydınlatma sayesinde ayın o parlaklığı odaya yansıyacaktır.

Ya da bebek odası için bir orman teması yapabilirsiniz. Yatağının duvarla bütünleşmiş bir şekilde evi andıracak bir şekilde boyanabilir.

bebek-odasi-duvar-oda-dekorasyonu
bebek-odasi-duvar-oda-dekorasyonu

Diğer iki duvarda ağaçların bolca olduğu bir orman çizilebilir. İçerisinde sevimli hayvanların, çiçeklerin ve meyvelerin olduğu çok güzel bir dünya yaratabilirsiniz.

Hayvan figürlerinin bazıları kapının tüm çevresini kaplayabilir. Bu sadece dekorasyon değil, bebeğinizin huzurlu bir ortamda hayal gücünü arttırmasına yardımcı olacak çalışmadır.

Çocuk ve Bebek Odası Dekoratif Fikirler


Tema Yoksa Sade Duvarlar ve Oyun Alanları Tercih Edilmeli

Bebekler için bir çizgi karakterini içeren temalı bir oda yapmayacaksanız duvarlarınız mutlaka sade renklerden oluşmalıdır. Sade renklerden anladığımız şey, her yeri tek renk yapmak olmamalıdır.

Rahatlık ve huzur hissi verecek pek çok birbirine yakın ve uyumlu renk kullanılabilir. Duvarlarda ilgi çekecek objeler ve beraberinde de çok ağır olmayacak şekilde ışıklandırmalar kullanılmalıdır.

bebek-odalari-oyun-alanlari-tasarimi
bebek-odalari-oyun-alanlari-tasarimi

Bu oda bebek odası olsa bile, bebeklerin bir oyun alanına ihtiyacı vardır. Bu alanda oyuncaklarıyla zaman geçirecek, onları öğrenecek ve yeni şeyler keşfedecek.

İyice yürümeyi öğrendiği zaman oraya tam anlamıyla bağlı kalmayacağı için odanın diğer taraflarını keşfetmeye başlayacak.

Bu sebeple oralarda da meraklarını giderecek türden eşyalar bulundurmak gereklidir. İhtiyaçlarını karşılamalı ve farklı becerilerin gelişmesine destek olunmalıdır.

Duvarlar için monte edilebilen panolar koyabilirsiniz. Bu panolar, bebeğinizin yaramazlık ve keşfetme dönemlerine geldiğinde duvarlarınızı renkli boya kalemlerin gazabından koruyacaktır.

Modern bir tasarımlı silinebilen bir pano ile hem dekorasyona güzel bir ahenk katarsınız hem de çocuğun hayal dünyasının çizgilere dönüşmesini izlersiniz.

Neşeli Bebek Odası Duvar Dekorasyonu nasıl Yapılır?


Bebek Odası Dekorasyonu Huzurlu ve Öğretici Olmalı

Biz yetişkinler olarak, sürekli huzuru arıyoruz. Çünkü mutlu olmak istiyoruz ve mutluluk hormonlarımız ancak bu şekilde salgılanıyor.

Bu yaşımıza kadar da hep bir şeyleri öğrenerek geldik. Biz yetişkinler olarak bunları ararken neden bebeklerimiz daha yolun başında bunlara sahip olmasınlar.

İşte bu sebeple bebek odası dekorasyonu huzurlu ve öğretici olmalı ki geleceğin temellerinin atıldığı o yaşlarda sadece mutluluk hormonu salgılasınlar.

bebek-odasi-oyun-alanlari-nasil-olur

Bebeklerin uykusuna önem vermemiz gerekir. Onların ani bir sesten irkilerek uyanmasını istemeyiz. O yüzden kapı aralarına kapandıklarında aşırı ses çıkarmaması için kapı mandalı koymalıyız.

Saklama alanlarında önem arz ediyor. Çokça oyuncak olacağını düşünürsek dekorasyonun içine temaya uygun saklama sandıkları yaptırabiliriz.

Bu bir köşede geniş bir puf koltuk altındaki baza olabileceği gibi Bebek Beşik altına girebilen havuzlarda tercih edilebilir.

Renklerin insan kişiliği üzerinde etkisi olduğu biliniyor. Bu konuda profesyonel bir yardım alarak en uygun rengi bulmak gerekir. Ağırlıklı olarak açık mavi ve pembenin kullanıldığı gerçek ortada duruyor.

Ama en azından tüm odayı bu renklere boyamaktansa onlarla uyumlu renklere yer açmak gerekir.

Bebek odası aksesuarları için yine duvarlara stickerlar ile merak uyandıracak ve her gün inceleyecek, onunla hayaller kuracak şekilde öğretici görseller kullanılmalıdır.

Eğlenceli, hayvan figürlü eşyalar kullanarak yaratıcılığının gelişmesini desteklenmelidir. Halı mutlaka bebek dekorasyonunda olması gereken önemli bir parçadır.

Burada yine dekorasyona uyumu ile birlikte işin öğretici tarafları da dikkate alınmalıdır. Halı, bir oyun desenli olmalı ki bebek orada da kendine bir keşif alanı yaratabilsin.

Bebek Odası Tasarımın da Nelere Dikkat Edilir?

Daha Fazlasına Bakabilirsiniz..
2012 MODERN BEBEK ODASI TAKIMLARI

Bebeği Olacak Hamile Bayanlar, Yada Bir Yakınının bebeği olupta hediye Devamına Bak

3 PARÇADAN OLUŞAN 975 TL BEBEK ODASI TAKIMI

Büyüyen Beşikli Ucuz  Bebek Odası Takımı- 2014 Ucuz Bebek Odaları-1000 Devamına Bak

BEBEKLER İÇİN BEŞİK ŞEKLİNDE ŞEKERLİK

Satılık Hediyelikler,Bebek Beşiği şeklinde Bebek Şekeri satın almak ister misiniz? Devamına Bak

AHŞAP LAMİNAT VE ZEMİN KAPLAMA YER DÖŞEMELERİ
zemin-kaplamalar-epoksi-laminat-masif-dosemeleri

Ahşap, Laminat,Epoksi,Muşamba,Pvc Zemin Kaplama Malzemeleri Yer Döşemeleri.Zemin kaplama, insanların yerleşik hayata geçmelerinden Devamına Bak

SAMAN EVLER EKOLOJİNİN VE YAPI DÜNYASININ YENİ TRENDİ
ekolojik-saman-evler-hakkinda-tum-bilgiler

Saman Evler Ekolojinin ve Yapı Dünyasının Yeni Trendi.Ekonomik,Doğal Malzemeler ile Ev Devamına Bak

İSTİKBAL SALON VE KOLTUK TAKIMLARI 2020
istikbal-2020-salon-ve-koltuk-fiyatlari

İşten yorulup geldiğimizde kendimizi konforuna bırakmak isteğimiz İstikbal salon takımları bu yılda Devamına Bak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz