batik-orgu-desenli-sal-modeli


BATİK DESENLİ ÖRGÜ ÜÇGEN FISTIKLI ŞAL MODELİ AÇIKLAMALI


El İşleri, Örgü Videoları, Örgüler, Tığ İşi

Açıklamalı Batik Desenli Fıstıklı Şal Modeli atik ipten Örgülerde yakıştığı kadar Şal modellerinde de çok yakışıyor. Kendisine Şal Örneği arayanlara Videolu yapılışı.

Eğer amacınız Üçgen örülen şal yerine Düz uzun Şallar örmek ise o zaman yine Batik ile yapılan Bugün gündüz yayınladığım Zincirli Şal Yapılışına da bakabilirsiniz.

Şal örmek için köşeden başlıyor ve 5 zincir çekip yuva yapıyoruz.1 zincir çekin 4 lü fıtık yapın 3 zincir aynı yuvanın içine tekrar 4 lü fıstık yapınız.

batik-desenli-ucgen-fistikli-sal-yapilisi
batik-desenli-ucgen-fistikli-sal-yapilisi

Aynı yuvanın içine toplam 3 tane fıstık yapın aralarda 3 zincir olsun ve modeli döndürün diğer tarafa doğru örmeye başlayın.

2. sırada 5 zincir ilk yuvanın içine 4 lü fıstık yapın 3 zincir çekin yine tığın üzerine ip alıp aynı yuvanın içine yine 4 lü fıstık yapın.Model böyle başlıyor detayları videodan izleyebilirsiniz.

Örgü iğnesi şişler ile Bebek Yelekleri yapmak isteyenlerin bilgisine,az öne Delikli Haraşo Bebek Yelek modelini tam anlatımlı olarak sizlere Bebek Örgüleri bölümün de sundum.
Batik Örgü Üçgen Şal Videosu

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 thoughts to “BATİK DESENLİ ÖRGÜ ÜÇGEN FISTIKLI ŞAL MODELİ AÇIKLAMALI”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir