ÖRGÜ ZİNCRLİ BULMACA ŞAL MODELİ TARİFİ
tig-isi-zincirli-bulmaca-modeli

ÖRGÜ ZİNCRLİ BULMACA ŞAL MODELİ TARİFİ


Deryalı Günler Programında da Şal Modeli Delikli Şal Yapılışı olarak görmüş olduğumuz Zincirli Bulmaca Örgü Tığ İşi Şal Batik desenli model Videolu anlatım ile görebilirsiniz.

Derya Baykal Örgüleri Programında Bu Modelden aynı Batik desenli ipten Şal yapılışı ile bu model çok favori bir örnek oluştu.

Sevgili Nadire sağ olun bizlere bu modelin net anlatımını göstermiş. Modeli size önerim Burada gördüğünüz Batik ipler ile yapın.

zincirli-bulmaca-orgu-modeli-tarifi
zincirli-bulmaca-orgu-modeli-tarifi

Tek renk olduğunda çok güzel ve farklı değil ama renk akışı İpler ile çok şık Erkek ve Bayan Atkıları,Geniş ve Uzun Örgü Bayan Şalları hatta Bayan Yelek örneği olarak ta çok hoş olur.

İlk olarak ne yapmak istiyorsanız onun genişliğine uygun ebatlarda genişlikte zincir çekerek başlayın.Altta Nadire hanıma ait Anlatımı görebilirsiniz

Örneğimize yapacağımız ürünün eni kadar zincir yapılarak başlanır. Kenardan 5 zincir bırakılarak 6 zincire tığın üstüne 3 kez iplik dolanarak batılır ve 4 kerede çıkarılarak 5 adet uzun trabzan yapılır.

Sonra 6 zincir çekilip 3boşluk bırakılarak 4. Zincire sık iğne ile sabitlenir ve 5 zincir yapılarak yine 5 uzun trabzan yapılır. Trabzanla başlayıp trabzanla bitirilen ilk sıranın üstüne arka ilmeklere batarak sık iğne yapılır.

Aralarda ki boşluk geçişleri yine 6 zincir. Sadece batım noktalarına dikkat ederek ön tarafta ki kanallı görüntüyü oluşturuluyor
Zincirli Bulmaca Şal Videosu

Bir cevap yazın