basakli-orumcek-yolu-sal-tarifi


BAŞAKLI ÖRÜMCEK YOLU ŞAL TARİFİ


El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi

Örgü Başaklı Örümcek Yolu Tığ İşi Şal Modeli Tarifi– Tığ örneği Başak ve Örümcek modelinin birleşimi ile yapılan Köşeden başlanan Üçgen Püsküllü Bayan Şal Modelinin yapılışı.

Sevgili Emine hanımın İnternet’te modelini görüp bizler için Anlatımlı örneğini çıkardığı başaklı,örümcekli Tığ Şal modeli çalışmasının bitmiş olarak ta nasıl bir model olduğunu gösteren resmi sayfamız da görebilirsiniz.

orumcek-yolu-basakli-ucgen-orgu-sal
orumcek-yolu-basakli-ucgen-orgu-sal

Şallarda kenar Oyaları kullanmak istemeyenler özellikle Anne Şal Modellerin de kullanıldığı gibi ve modelin de aslında gördüğünüz gibi Şal Kenar Oyası yerine Püsküller yapabilirsiniz.

Ama baktığımız da Başaklı Şal Modelin de Püsküllü kenar modelinin de çok yakıştığını görüyoruz. Üçgen Şal Örnekleri ve Tarifleri için diğer modelleri de incelemeyi unutmayınız.

Model anlatımı Angora tarzı Tül ipler ve 5 numara iple yapılıyor.Model köşeden başlanarak 8 zincir ile yuva yapıldıktan sonra Uzun fıstık yapımı ile devam ediyor.

Şal Yapımı Videosu

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

One thought to “BAŞAKLI ÖRÜMCEK YOLU ŞAL TARİFİ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir