7 NUMARA TIĞLA ÖRÜMCEKLİ ZİNCİRLİ ŞAL YAPILIŞI
7-numara-tigla-zincirli-orumcekli-sal-modeli

7 NUMARA TIĞLA ÖRÜMCEKLİ ZİNCİRLİ ŞAL YAPILIŞI


7 Numara Tığla Üçgen Köşeden aşlayan Şal Tarifi– Kolay Şal Modeli yazsam çok Klasik olacak ama bu gerçekten Kolay ve çabuk,çabuk bir Şal Örmek isteyenler varsa buyursunlar.

Şal modelini biraz daha hareketli yapmak için de ortasında bulunan Zincir Örümceklere İnciler Dikebilirsiniz. Pul ya da Boncukları aralıklı dikebilir ya da örgü için de modele katabilirsiniz.

7-numara-tigla-yapilan-sal
7-numara-tigla-yapilan-sal

Örümcekli Şallar için buraya da bir tane bakmanız için ekliyeyim. Ben Her Türlü Şal Modellerini kullanmayı çok seviyorum.

Özellikle Pantolon ve Balıkçı yakalı Kazaklar ile kullanmayı çok seviyorum. Püsküllü Boyun Fuları gibi kullanılan Modeller de Mont için de hoş oluyor.

Daha cavcaklı Abiye Boncuklu Şallar da Gece gezmelerin de ve Düğün,Sünnet Düğü gibi özel geceler de Abiye Bayan Kıyafetleri ile kombin yapıldığın da Bayanlara ayrı bir Zarafet katıyor.

İlk olarak 8 zincirden yuva yapıldıktan sonra ardından 4 zincir çekin yuvaya batın 3 lü trabzan yapın tekrarlayın 2 zincir yan yana 3 tane 3 lü trabzan yapınız.

Ortalarda Zincirli örümcekler yanlara Trabzanlar yapılıyor.Ancak yanlara Püsküller ya da zincir çekip uçlarına Boncuk ya da çiçekler yapabilirsiniz.

This Post Has 2 Comments

  1. Selin

    Bu şal örneğiyle çok güzel şal modelleri örülür.

Bir cevap yazın