Skip to main content


orgu- incili- baharlık -gelin -Etolu

BAHAR GELİNLERİNE İNCİLİ ETOL MODELİ TARİFİNİ VERİYORUZ

Alize İncili Gelin Etol Modeli Tığ ve Şiş İle Örgü Sarhoş Yolu Şaşırdı Örgü Deseni ile yapılır. 2 Katlı hale getirilen 2 Tane Alize Angora Gold ipleri ve 1 Tane Alize Süper İnce Lüx ipi kullanılıyor. 5 numara Örgü şişleri ile 2.mm Tığ.

Tığ Şal ucuna İncileri zincirli kenar örneği ile örmek için kullanılıyor.İnciler 2 dizi olacak.İnci Gelin Şallarına çok yakışır.

Sarhoş Yolu Şaşırdı Modeli ile yapılan Örgü İncili Şal Alize Angora gold 2 yumak .Alize Süper İnce 1 yumak ip kullanılıyor.

Örneğin Tarifini gösteren Hatice Hanı Örneği Gelin Yelekleri veya Bayan Yelekleri için kullanacak olanlara 4 yada 4.5 ‘la örebilirsiniz diye öneriyor. Yelek için Ayrıca “Alizenin Aurası ve Alize coton gold” iplerini Tavsiye etmiş.

kenarlari-incili-gelin-etol-modeli
kenarlari-incili-gelin-etol-modeli

Tül etkisini veren Sarhoş Yolu Şaşırdı Örneğini Hatice hanım çeşitli ipler ve çeşitli kalınlıkta Şişler ile göstermiş.  Fantezi örgü ipleri model de şahane.

2 Renkli Sarhoş yolu şaşırdı örneği ayrıca güzel görünüyor.Şal başlamak için Kaç İlmek Atılır? sorusunun cevabı da 87 İlmek. Örnek Boyun Fuları genişliğin de 33 ilmekten başlanmış.

Örneğin Gül,gül görünen desenlerini 2 Katlı Alize Angora Gol ile ince olan sıraları da Alize Süper İnce Lüx ip ile yapılmakta.

Hatice Hanım Farklı ilmek atışı ve dolayışı ile Örneği Orijinalin den daha farklı görünüyor. Normalde bu Örnek daha Farklı görünüyor. Tül Örgü Şal Görünümü için bu teknik çok güzel.

renkli-sarhos-yolu-sasirdi-orgusu
renkli-sarhos-yolu-sasirdi-orgusu

Şalın uç kısmına Saçak etkisini göstermesi için Şal kenarlarına İncili Tığ Oyası yapılmış. Özellikle Abiye giysiler de Harika bir Etol olur.

Aslında ta da Şal diyemeyiz, İncili Gelin Etolü şıklığında. Örneği kolay ve hızlı örülen bir model. Boncuklu Abiye Örgü Etol istenirse farklı incili kenar örgüsü ile de yapılır. Kenarlarını farklı bir örnek ile de değiştirebilirsiniz.

Örgü Etol Uzunluğu 190 cm ,genişliği 50 cm. Siz de ilmekleri atarken daha geniş ya da ince örebilirsiniz.

orgu- incili- baharlık -gelin -Etolu
orgu- incili- baharlık -gelin -Etolu

Detaylı Baharlık Gelin Etol Örgüsünün Tarifi HATİCE TAŞKOYAN İLE HOBİ SAATİ Kanalına Hatice Hanıma ait bir çalışma. Bu güzel model için çok Teşekkürler.Emeğine Sağlık Hocamın.


Nazarca Etol Ve Şal Modellerinde Diğer Modeller ve Videoları için Önerilerim.

KAŞMİR SICAKLIĞINDA BATİK KİLİM DESENLİ EKOSE ETOL YAPIMI

Örgü Kaşmir Batik Şal Modeli Yapımı

KİRPİKLİ ÖRGÜ YELPAZE TEKNİĞİ İLE YELEK VE ETOL SÜPER OLUR

Kirpikli Örgü Şal Modeli

105 TANE ÖRGÜ ETOL MODELİ

Benzer Yazılar:

APLİKE İŞLEME İLE ÇİÇEK YAPILIŞI
Aplike işleme ile basitçe çok kolay bir şekilde yapılan çiçekler.Biraz yaratıcılığınızı kullanarakaplike el işi sanatında o kadar çok şey yapabilirsinizki.Aplike pano işlemelerde bu senelerde çok revaçta aplike-cicek-yapimi-8 malzemeler kumaş parçaları,düğmeler,tel, çift taraflı ...
VİDEOLU ŞİŞ ÖRGÜSÜ DELİKLİ ÇAPRAZ ÖRNEĞİ
Hem kışlık Hem Yazlık Örgü Örneği olarak kullanabileceğiniz Çapraz delikli Şiş Örgü Videosu. Şiş Örgüsü Videosu detayları ile Örneğin nasıl örüldüğünü gösteriyor. Yazlık Örgüleriniz içinde bu güzel örneği düşünebilirsiniz. Çabuk üreyen bir Örnek olduğundan ne örerseniz ...
YAPRAKLI PIRPIRLI İĞNE OYASI AÇIKLAMALI YAPILIŞI
Açıklamalı İğne Oyaları- Türkçe Videolu Anlatımlı  Yapraklı Pırpırlı İğne Oyası Yemeni,Yazma Oyası isteyenler Havlu Oyaları olarak ta kullanabilir. Kibar ve oldukça kolay görünene Oya Örneği yapımı Zürafa Yazma kenarı yapıldıktan sonra Bülbül tükürüğü sonrasında ...
BALON BULUZ DİKİLİŞİ
Bu tarz buluz modelleri hafif göbekleri olan ve göbeğini belli etmiyecek kıyafetleri terciğ eden hanımlar için çok ideal.Özellikle bel kısmının her iki yanında olan yağlanmalar ve basen kısmındaki yağlanma hemen hemen her kadının ...
KUTULU KELEBEKLİ TIĞ İŞİ BATTANİYE MODELİ
Küçük Kutular içinde Kelebek Motifli Tığ işi Bebek Battaniyesi Modeli.Türkçe videolu Anlatımlı Battaniye Modeli yapım aşamaları. Sevgili Arzu hanımın anlattığı ve yaptığı Kelebek örnekli Mevsimlik Bebek Battaniyesini Kışlık olarak kullanacak olan hanımlar Yünlü bir ...
SEVİMLİ PIRPIRLAR İLE YAPILAN İĞNE OYASI MODELİ
Bu Modele benzeyen Kirpikli Çerçeve İğne Modeli ya da Kirpik Oyası gibi modeller var. Yazma Oyası Modeli o kadar güze ki biz ona Sevimli Pırpırlar Oya modeli diyelim. Kışlık Bere Örgüleri yayınladıktan sonra Güzel ...
SU DALGASI ÖRGÜ MODELİ TÜRKÇE VİDEOLU ANLATIMLI
su-dalgasi-orgu-modeli-yapimi Türkçe Örnek Öğreten Videolu Örgü Dersleri- Güzel bir Perşembe gününe güzel Türkçe anlatımlı Su Dalgası Örgü Modeli Yapılışı ile başlayalım.Kolay Haraşo benzeri örgü modelleri örnekli örgüler istemeyen ve örgü ...

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 thoughts to “BAHAR GELİNLERİNE İNCİLİ ETOL MODELİ TARİFİNİ VERİYORUZ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir