Örgü Modelleri BAHAR GELİNLERİNE İNCİLİ ETOL MODELİ TARİFİNİ VERİYORUZ

BAHAR GELİNLERİNE İNCİLİ ETOL MODELİ TARİFİNİ VERİYORUZ

5139
orgu- incili- baharlık -gelin -Etolu
orgu- incili- baharlık -gelin -Etolu

Alize İncili Gelin Etol Modeli Tığ ve Şiş İle Örgü Sarhoş Yolu Şaşırdı Örgü Deseni ile yapılır. 2 Katlı hale getirilen 2 Tane Alize Angora Gold ipleri ve 1 Tane Alize Süper İnce Lüx ipi kullanılıyor. 5 numara Örgü şişleri ile 2.mm Tığ.

Tığ Şal ucuna İncileri zincirli kenar örneği ile örmek için kullanılıyor.İnciler 2 dizi olacak.İnci Gelin Şallarına çok yakışır.

Sarhoş Yolu Şaşırdı Modeli ile yapılan Örgü İncili Şal Alize Angora gold 2 yumak .Alize Süper İnce 1 yumak ip kullanılıyor.

Örneğin Tarifini gösteren Hatice Hanı Örneği Gelin Yelekleri veya Bayan Yelekleri için kullanacak olanlara 4 yada 4.5 ‘la örebilirsiniz diye öneriyor. Yelek için Ayrıca “Alizenin Aurası ve Alize coton gold” iplerini Tavsiye etmiş.

kenarlari-incili-gelin-etol-modeli
kenarlari-incili-gelin-etol-modeli

Tül etkisini veren Sarhoş Yolu Şaşırdı Örneğini Hatice hanım çeşitli ipler ve çeşitli kalınlıkta Şişler ile göstermiş.  Fantezi örgü ipleri model de şahane.

2 Renkli Sarhoş yolu şaşırdı örneği ayrıca güzel görünüyor.Şal başlamak için Kaç İlmek Atılır? sorusunun cevabı da 87 İlmek. Örnek Boyun Fuları genişliğin de 33 ilmekten başlanmış.

Örneğin Gül,gül görünen desenlerini 2 Katlı Alize Angora Gol ile ince olan sıraları da Alize Süper İnce Lüx ip ile yapılmakta.

Hatice Hanım Farklı ilmek atışı ve dolayışı ile Örneği Orijinalin den daha farklı görünüyor. Normalde bu Örnek daha Farklı görünüyor. Tül Örgü Şal Görünümü için bu teknik çok güzel.

renkli-sarhos-yolu-sasirdi-orgusu
renkli-sarhos-yolu-sasirdi-orgusu

Şalın uç kısmına Saçak etkisini göstermesi için Şal kenarlarına İncili Tığ Oyası yapılmış. Özellikle Abiye giysiler de Harika bir Etol olur.

Aslında ta da Şal diyemeyiz, İncili Gelin Etolü şıklığında. Örneği kolay ve hızlı örülen bir model. Boncuklu Abiye Örgü Etol istenirse farklı incili kenar örgüsü ile de yapılır. Kenarlarını farklı bir örnek ile de değiştirebilirsiniz.

Örgü Etol Uzunluğu 190 cm ,genişliği 50 cm. Siz de ilmekleri atarken daha geniş ya da ince örebilirsiniz.

orgu- incili- baharlık -gelin -Etolu
orgu- incili- baharlık -gelin -Etolu

Detaylı Baharlık Gelin Etol Örgüsünün Tarifi HATİCE TAŞKOYAN İLE HOBİ SAATİ Kanalına Hatice Hanıma ait bir çalışma. Bu güzel model için çok Teşekkürler.Emeğine Sağlık Hocamın.


Nazarca Etol Ve Şal Modellerinde Diğer Modeller ve Videoları için Önerilerim.

KAŞMİR SICAKLIĞINDA BATİK KİLİM DESENLİ EKOSE ETOL YAPIMI

Örgü Kaşmir Batik Şal Modeli Yapımı

KİRPİKLİ ÖRGÜ YELPAZE TEKNİĞİ İLE YELEK VE ETOL SÜPER OLUR

Kirpikli Örgü Şal Modeli

105 TANE ÖRGÜ ETOL MODELİ

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz