KİRPİKLİ ÖRGÜ YELPAZE TEKNİĞİ İLE YELEK VE ETOL SÜPER OLUR
kirpikli-yelpaze-zarif-yelek-sal-etol-atki-ornegi

KİRPİKLİ ÖRGÜ YELPAZE TEKNİĞİ İLE YELEK VE ETOL SÜPER OLUR


Özellikle Tığ Örgü Yelek,Şal ve Atkılar da,Boyunluklarda çok rahat kullanabileceğiniz İki tarafı da güzel Kirpikli Yelpaze Örgü Zarif Tığ örneği Tarifi ile yapacak olanlara kolay gelsin.

Örneğin ön yüzü olarak her iki tarafı da kullanabilirsiniz. Bayan ,Gelin ya da Anne Yeleği,Çeyiz Yeleği aklınıza ne geliyorsa Model harika her şey için olur.

Puf,puf Angora İpler ile yapılmaya çok uygun modele başlarken Gevşek çok sıkı olmayan uzun bir zincir çekin.Zincir sıkı olursa örgü kasar,toplar.

kirpikli-zarif-yelpzaze-tig-isi-ornegi
kirpikli-zarif-yelpzaze-tig-isi-ornegi

Örneğin başlangıcı girintili çıkıntılı olduğundan çektiğiniz zincir örgüye gömülecek.Bu nedene Örmek istediğiniz modelin iki katı uzunlukta zincir çekmelisiniz.

12 zincirden oluşan motif 13. zincirde kilitleniyor.Siz 14 ve katları ile ilerleyip istediğiniz ölçüye gelince bitirebilirsiniz.

Yine çok farklı bir teknik ile yapılan Bu Örgü Gelin Halkası Yelek Örneğini önermek isterim.Tarifini izleyip ne isterseniz örün.

Örgü Kapaklı Pelerin Tığ örneği de bu.Bu Modelin başlangıcı da Yeleklere ,Etol ve Atkı gibi Bayan örgülerine çok uygun.

Örgü Gelin Yelek Yapılışı 2018 Yelek örneklerinden Çeyizlik Yeleklerin yapıldığı modele de bakabilirsiniz.

kirpikli-zarif-yelpazeli-tig-modeli
kirpikli-zarif-yelpazeli-tig-modeli

Modeli her sırası farklı renkler ve daha kalın örgüler de Battaniye için de kullanıyorlar.Çeşitli ipler ile örnek çıkardığınız da ne yapacağınız konusunda fikriniz olur.Kolay gelsin.

This Post Has One Comment

Bir cevap yazın