KAŞMİR SICAKLIĞINDA BATİK KİLİM DESENLİ EKOSE ETOL YAPIMI
batik-ipten-kilim-desenli-kutulu-etol-yapimi

KAŞMİR SICAKLIĞINDA BATİK KİLİM DESENLİ EKOSE ETOL YAPIMI


Batik Alize İpten Ekose Desenli Püsküllü Uzun Etol Şal Tığ işi Model Tarifi. Kutucuklar arasından geçirilen 5-6 kat ipler ile yapılan Etol Modeli.

Batik Alize Angora Gold İp- Fuşya Pembe ip Alize Angora Gold renk no 649-3 Yumak Batik ip 1 Yumak fuşya tek renk ipten Etol yapılıyor-3 numara Tığ-Yün iğneleri-makas

Püsküllü Batik Etol Modeli ilim desenli ipten yapıldıktan sonra Batik iple aralara tek renk ipi de katarak Püskülleri yapılıyor.

Etol boyu 1 metre 60 cm- Genişliği 45 cm-Uzunluğunu kendinize göre ayarlayabilir ve çift sayı olarak ayarlamak gerekiyor.En 50 kutu desen ile yapılmakta.

batik-tig-orgu-kilim-desende-etol
batik-tig-orgu-kilim-desende-etol

Etol Modelini Televizyon Battaniyesi-Bebek ve Diz Battaniyesi için de yapabilirsiniz.Ekose Bebek Battaniyesi uygun iplerle güzel olur.

Batik iple uzunca bir zincir çekerek Etol zemini olarak çekilen zincire 6. zincire tığa ip alarak 2 li trabzan 3 zincir 2 zincir atla 3. zincire kutu yapın.

orgu-batik-kilim-bebek-battaniyesi-etol
orgu-batik-kilim-bebek-battaniyesi-etol

Önce kafes ya da kutu dediğimiz Delikli dokular yapılır.Örgü iğnesine geçirilen 5-6 kat ip kafesler arasında boyuna dik olarak bir üsten bir alttan geçirilir.

Batik Dolgular Yelek Şal Modeli için burada ki modeli de Tarifi ile çok beğenerek sizlere sundum.

batik-petek-dokulu-kilim-desenli-sal
batik-petek-dokulu-kilim-desenli-sal

Genç Hanımlar için bu desenler de Etol y da Şal Modeli biraz Ağır gelebilir.Ben benim gibi 45 ve üstü hanımlar da daha güzel ve uygun olacağını düşünüyorum.

batik-ekose-diz-battaniyesi
batik-ekose-diz-battaniyesi

Battaniye modeli de şık olur Ama Yataklara Örgü Batik Örtüler,Sandalye üzerine Kilim Desenli Örtü,Paspas,Li Modeli gibi bir çok amaçla kullanabilir bir Desen Çalışması.

This Post Has 2 Comments

Bir cevap yazın