El İşleri BERESİ TIĞ VE ŞİŞ İLE YAPILAN BOYUNLUĞU PARMAK ÖRGÜDEN TARİFİ

BERESİ TIĞ VE ŞİŞ İLE YAPILAN BOYUNLUĞU PARMAK ÖRGÜDEN TARİFİ

1111
Beresi-sis-tig-boyunluk-parmak-orgu
Beresi-sis-tig-boyunluk-parmak-orgu

Beresi  Tığ ve Şişle Boyunluk Parmak Örgü İle Tarifi-Dev İlmekli Bere ve Boyunluk Modelin de özel bir İp Tığ ve Şiş Birlikte kullanılıyor.Simli Batik iple Arkası uzun Bere ve Boyunluk çok çabuk bitiriliyor.Bugün Ör Yarın Giy Model.

Alize Country Lux Batik İp renk no 5470- Batik Sökmeli Tığ Bere Tarifi-6 Numara Penye Tığı- 15 nuara Örgü şişleri.Tığla 35 zincir çekin.

Yetişkinler için uygun baş ölçülerin de olan Bere 5 cm genişlikte yapılıyor.İlk sıra zincir üzerine ilmek kaydırma tekniği uygulanıyor.Yani Sık iğne yapılıyor.

Bu sıra bittiğin de 15 nolu şiş ile tek,tek her zincirden 1 ilmek çıkarıp şişe alınız.Tığ yardımı ile yaparsanız daha kolay olacaktır.

batik-sokmeli-bere-parmakla-boyunluk
batik-sokmeli-bere-parmakla-boyunluk

Gerektiği kadar uzunlukta 1 ters 1 düz lastik yaptıktan sonra Bere bitirmeye gelince Ters ilmekleri bırakın düz ilmeklerin ikisini birden örün.Bu Şekilde ilmek sayısı yarıya düşer.

Şişte kalan Son 9 ilmek Şişten çıkarılıp bozmadan tüm düz ilmekler tığa aktarılır.Kalan ip tüm ilmeklerin içinden Tığla tek seferde çekilir diğer baştaki ilmekten çıkarılır.En son iyice büzün 1 sıkın,büzün sık iğne yapın.

KAŞMİR SICAKLIĞINDA BATİK KİLİM DESENLİ EKOSE ETOL YAPIMI

Ekose Batik Kilim Desenli Etol Tarifini de görmelisiniz.Çok Şık Battaniyeler,Şal,Etoller,Diz Battaniyeleri hatta Paspas ve Sandalye Üzerine Şık Kırlentler  hepsini yapabileceğiniz bir Model.

İlmek kaydırmada ki ilmekle re kadar Bırakılan Ters ilmekleri sonuna kadar sökün. Son kalan ilmeği sırası ile birbirinin içinden tüm sökülen ilmekler den geçirin.

tig-sis-orgu-sokmeli-batik-bere-boyunluk-takim
tig-sis-orgu-sokmeli-batik-bere-boyunluk-takim

Berenin tepesine kadar çekilen ilmeği tepede kalan tek ilmek ile sık iğne yapın örneği kapatın.İpi kesmeden kalan ipi renkleri birbirine denk getirecek şekil de ilmek kaydırma ile Tığ yardımı ile dikin.

Beresi Tığ ve Şiş İle Boyunluk Parmakla yapılmakta.Berenin Tarifi bittiğin de Her parmakta ikişer iplik ile Parmak Örgü Tekniği ile Boyunluk yapılışı da Videoda var. Nilüfer Örgü Çalışması için Çok Teşekkürler.

BUGÜN ÖR YARIN GİY DEV İLMEKLİ BATİK TIĞ VE ŞİŞLE BERE BOYUNLUK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz