Menü Kapat

sisle-2-renkli-annelerin-yaptiklari-patikler

ANNELERİMİZİN ŞİŞLE ÖRDÜĞÜ PATİK MODELİNİN TARİFİAnnelerin ördüğü Eski Patik Modelleri ve Yapılışı– Akşam yoğunluğu başlamadan Sizlere 2 Şiş örgüden Patik modeli olan Önü kalp çiçekli Kolay Bayan Patik yapılışını görelim istedim.

Dün de Sevgili Şeyma hanımın Anlatımını yaptığı Şişle yapılan Anne Bebek Patiği modelleri ve onların açıklamalı Videolarını yayınlamıştım.

Eski Anne Patikleri
eski-anne-patigi-sis-modelleri-1

Şiş İşi Dikişsiz Patik nasıl yapılır? çalışması da Dün yayınlanan Nazarca Bayan Patikleri bölümünden ve buradan 3 Şiş ile Patik anlatımına bakabilirsiniz.

Ben Örgü Sitesi sahibi ve örgü seven bir hanım olarak Patik Tarifine ve modeline bayıldım. Patiğin yandan örnekleri,kenar oyalaması ve önünde bulunan Çiçek Kalpler çok güzel.

Şiş modelli Şık Kadın Patik modeli Şeyma hanımın Rahmetli Annesi  tarafından kendisinin çeyizine Çeyizlik Şiş Patik olarak yapılmış.Allah rahmet eylesin emeğine sağlık.

tarifli-yetiskin-kadin-patikleri
tarifli-yetiskin-kadin-patikleri

Gelelim Patik giymenin Faydalarına: Şaka yaptım :) Bakalım Hangi malzemeler ile Kaç ilmek ile başlanmış ve Artırmalar Patikte Nasıl yapılır? hepsini görelim.

Ören Bayan Dora Patik ipleri ile 2 numara Patik şişi kullanılıyor. Tığla da Patiklerin kenarlarına Oya yapılıyor. 37-38 numaradan büyük ya da küçük olanlar yanlardan ilmekleri ayarlayabilirler.

cicek-kalpli-orgu-anne-patikleri
cicek-kalpli-orgu-anne-patikleri

119 İlmek  ile başladıktan sonra Haraşo örgü tekniği ile ile her iki taraftan da haraşo yapılır. 8  sıra olana kadar örülür 2 sırada Beyaz ip ve kahverengi iple 1 sıra toplam 11 sıra haraşo yapın.

anne-patigine-yandan-bakis
anne-patigine-yandan-bakis

Bu Noktadan sonra Örnek kurulumu ve artırmalar ile 2 renkli örgü örneğine başlanır.Artırmalar ile model bitirilir.

Tunus Bayan Patik Tarifi

Tunus Patik için üsteki linke bakabilirsiniz. için de burada önerdiğim Kolay ve Desenli Tunus Patiği model anlatımı bulunuyor.

anne-patigi-modelleri-yapilislari-ile
anne-patigi-modelleri-yapilislari-ile

Annelerden Patikler

4 Comments

  1. Geri bildirim: ÖZEL GÜNLER İÇİN ZARİF BAYAN PATİK YAPIMI | Nazarca.com

  2. Geri bildirim: ANNE PATİĞİNİN YENİ DOĞAN BEBEK PATİĞİ MODEL YAPIMI | Nazarca.com

  3. Songül

    Bu patik bana babaannemi hatırlattı.Yeni doğmuş tığ bebek patikleri paylaşırsanız çok mutlu olurum.Ayrıca emeği geçen herkese teşekkür ederim mükemmel olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir