Menü Kapat

3-sis-kadin-patik-yapimi

ÜÇ ŞİŞ İLE DİKİŞSİZ BAYAN PATİK YAPIYORUZŞiş İle Dikişsiz Kolay Kadın Patik nasıl yapılır? Tarifi- 3 tane Örgü şişlerin den Patik modeli hem temiz ve dikişsiz hem Kolay ve Örneği harika bir Patik.

Önden 10 zincir ile başlanan Bayan Patik önden sağdan ve soldan 1 er ilmek düz taraftan artırmalar ile 20 sıra yapılıyor.

Daha sonra iki renkli örnekli motifli kısım  başlanıyor. Burada 2 renk ip birlikte örgü için de gizlenerek yürütülüyor. Örnek kurulduktan sonra 8 sıra yapılıyor.

uc-orgu-sisi-ile-bayan-patik-tarifi
uc-orgu-sisi-ile-bayan-patik-tarifi

Patiğin ana rengi ile 4 sıra düz örgü yaptıktan sonra her iki taraftan ilmek çıkartıyoruz. Sağdan ve soldan 12 ilmek çıkartıp 26 diş sıra oluncaya kadar haraşo örülür.

37 Numara atik modeli olan bu modeli daha büyük örmek için yanlardan 26 sıra Haraşo sırasını artırmanız yeterli. Yanlar bittiğinde Patik tabanı örme aşamaları başlıyor.

Patik örgü taban için yanlardan ilmek çıkararak 8 diş haraşo yapıldıktan sonra Patik burun kısmı ile taban birleşimini yapacağız.

Öncesinde Tunus Patik Tarifi için desenli Tunus Bayan Patik modeli yapılışını da gördükten sonra karar verebilirsiniz.

Patik At tabanı yapılınca kenar oyası ile Model sona eriyor. Kenar oyaları için 2 numara Tığ ve 2,5 numara 3 tane Şiş kullanılacak.

1 Comment

  1. Geri bildirim: ANNE VE BEBEK TAKIM T PATİK İLE TARİFLERİ | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir