El İşleri Bebek Örgüleri ANNE VE BEBEK TAKIM T PATİK İLE TARİFLERİ

ANNE VE BEBEK TAKIM T PATİK İLE TARİFLERİ

491
takim-anne-bebek-t-patik
takim-anne-bebek-t-patik

Hem Anne Hem De Bebek Takım T Patik Modelleri her ikisin de Tarifini paylaştığım çok kolay T Patik yapılışı. İki şiş Bayan ve Bebek Patik Anlatımlı modeller.Artırma Eksilme yapılmıyor.

Bu Patik modelini 1 saat içinde 1 Çift Patik modeli olarak yapabilirsiniz. Sadece ilmek atmayı ve haraşo düz örmeyi bilenler bile yapabilirler.

3 Şiş Bayan Patik modeli de size önereceğim Sayfada Tarifli Patik modellerinden.Bu Patik için 3 örgü şişi birlikte kullanılıyor.Dikişsiz Patik modelidir.

takim-anne-bebek-t-patik
takim-anne-bebek-t-patik

En Kolay Kız Bebek T Patik modeli 2 numara şiş ile tek parça olarak yapılıyor.Örgü Patik çiçeği,Patik tabanı örgüsü ve üst için ayrı 3 renk ip tercih edilmiş.

Bebek patik 50 ilmek ile başlanır. 10 diş haraşo oluncaya kadar devam edilir. İlk 20 ilmek 2 şer 2 şer alınarak kapatılır. Ortada bulunan 10 ilmek örülür son 20 ilmekte kesilir.

Bunun için ilk 20 ilmek kesildikten sonra 10 ilmek ip kesilir diğer şişe takılır kalan 20 ilmek kesilir ve 10 ilmek ile devam edilir.

bebek-anne-t-orgu-patik-tarifleri
bebek-anne-t-orgu-patik-tarifleri

Kalan 10 ilmek Taban olacak isterseniz burada farklı renk ile Örgü Kolay Bebek Patik Tabanını yapabilirsiniz. 10 ilmek 20 diş haraşo olarak yapılır.Patik bitti şimdi dikme zamanı.

Anne patiği olan T Anne Patik modeli ise 2 numara şiş ile yapılıyor. 110 ilmek ile başlandıktan sonra Haraşo modeli ile 18 diş yapılır. Her iki taraftan 46+46 ilmek kapatılır ortada 18 ilmek kalır.

Ayağı geniş olanlar yanlardan eşit ilmek azaltarak ortada daha çok ilmek bırakmalı-Bu Patik-37-38 numaradır.18 ilmek yine haraşo örneği ile 46 sıra yapılır patik bitirilir ve dikilir.
T bebek Patik

T Anne Patik

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz